investice.cz /magazín
Vaše investiční příležitosti

Ranní zpravodaj: Akcie společnosti Nvidia vzrostly o zhruba 11 %

24.05.2024
akcieburzanvidiausa

Značky McDonald's a KFC poškozuje v Asii a na Blízkém bojkot Izraele

24.05.2024
asiemcdonaldsobchod

Google v brzké době zahájí výrobu svých chytrých telefonů Pixel v Indii

24.05.2024
asiegoogletechnologievýroba

Výrobce počítačů Lenovo zvýšil čtvrtletní zisk o 118 %

23.05.2024
lenovoprodejtechnologietržby

Bed Bath & Beyond zavře 150 provozoven a propustí 20 procent lidí

31.08.2022

Maloobchodní společnost se snaží změnit strategii a zásadně zlepšit hospodaření...

Americký řetězec s potřebami do domácnosti Bed Bath & Beyond se chystá zavřít 150 poboček a propustit zhruba 20 procent zaměstnanců. Maloobchodní společnost se snaží změnit strategii a zásadně zlepšit hospodaření, a proto si připravila podmínky, aby mohla na trhu nabídnout i další akcie. Firma, která vešla ve známost jako jedna z takzvaných meme akcií, se kterými spekulovali nováčci na burze, to uvedla ve svém dnešním sdělení.

Firma si zajistila více než 500 milionů dolarů (12,3 miliardy Kč) nového financování. Pokud bude potřebovat, nabídne k prodeji až 12 milionů akcií.

Před začátkem dnešního obchodování ztrácely akcie Bed Bath & Beyond více než 30 procent hodnoty. Firma totiž zároveň oznámila, že odkládá plány na prodej svého obchodu se zbožím pro kojence a batolata Buybuy Baby.

Podnik měl ke konci května dlouhodobý dluh 1,38 miliardy dolarů a pouze 107,5 milionu dolarů v hotovosti, uvedla agentura Reuters. Jeho akcie v posledních dvou obchodních dnech posílily o více než 13 procent, předtím prošly prudkými výkyvy. Svůj podíl 9,8 procenta ve firmě totiž odprodal miliardář Ryan Cohen.


Zdroj: ČTK

Investiční příležitosti

Jestli jste již načerpali dost informací, přišel čas zamyslet se, jak je využít. Pokud máte chuť zapojit se do světa investic, stačí si vybrat svou příležitost.

top