investice.cz /magazín
Vaše investiční příležitosti
Víc než na termíňáku

Ranní zpravodaj: Americké akcie si v pondělí oddechly

27.02.2024
S&P500akcieburzadow jonesnasdaqusa

Samsung představil nový čip pro umělou inteligenci

27.02.2024
AIsamsungtechnologie

Ranní zpravodaj: Americké akcie se obchodovaly smíšeně

26.02.2024
S&P500akcieburzadow jonesnasdaqusa

Berkshire Hathaway dosáhla rekordního čistého zisku

26.02.2024
akcieinvesticetržby

Automobilka Ferrari výrazně zvýšila čtvrtletní zisk

02.11.2023

Zároveň mírně zlepšila celoroční výhled...

Italský výrobce luxusních sportovních automobilů Ferrari zvýšil ve třetím čtvrtletí čistý zisk téměř o polovinu na 332 milionů eur (přes osm miliard Kč). Firma to oznámila v dnešní tiskové zprávě. Zároveň mírně zlepšila celoroční výhled. Akcie podniku si po zveřejnění výsledkové zprávy připisovaly přes čtyři procenta.

Čtvrtletní tržby společnosti se meziročně zvýšily o 23,5 procenta na 1,544 miliardy eur. Automobilka ve třetím čtvrtletí dodala zákazníkům 3459 vozů, což je o devět procent více než před rokem.

"Další rekordní čtvrtletí," řekl k výsledkům šéf podniku Benedetto Vigna. "Kniha zakázek zůstává na nejvyšších úrovních, což odráží silnou poptávku ve všech regionech," dodal.

Automobilka nyní předpokládá, že v celém letošním roce zvýší tržby zhruba na 5,9 miliardy z loňských 5,1 miliardy eur. V předchozí prognóze celoroční tržby odhadovala zhruba na 5,8 miliardy eur.

Společnost Ferrari se na začátku roku 2016 oddělila od automobilky Fiat Chrysler. S akciemi Ferrari se nyní obchoduje na burzách v Miláně a New Yorku.


Zdroj: ČTK

Investiční příležitosti

Jestli jste již načerpali dost informací, přišel čas zamyslet se, jak je využít. Pokud máte chuť zapojit se do světa investic, stačí si vybrat svou příležitost.

top