investice.cz /magazín
Vaše investiční příležitosti
Víc než na termíňáku

Ranní zpravodaj: Americké akcie ve čtvrtek prudce vzrostly

23.02.2024
S&P500akcieburzadow jonesnasdaqusa

Česká zbrojovka dodá Ukroboronpromu díly k puškám CZ BREN 2

23.02.2024
CZGprodej

Avast musí v USA zaplatit pokutu a přestat prodávat data o uživatelích

23.02.2024
regulacesoudusačesko

Ranní zpravodaj: Hlavní akciové průměry mírně poklesly

22.02.2024
S&P500akcieburzadow jonesnasdaq

Automobilka Ferrari výrazně zvýšila čtvrtletní zisk

02.11.2023

Zároveň mírně zlepšila celoroční výhled...

Italský výrobce luxusních sportovních automobilů Ferrari zvýšil ve třetím čtvrtletí čistý zisk téměř o polovinu na 332 milionů eur (přes osm miliard Kč). Firma to oznámila v dnešní tiskové zprávě. Zároveň mírně zlepšila celoroční výhled. Akcie podniku si po zveřejnění výsledkové zprávy připisovaly přes čtyři procenta.

Čtvrtletní tržby společnosti se meziročně zvýšily o 23,5 procenta na 1,544 miliardy eur. Automobilka ve třetím čtvrtletí dodala zákazníkům 3459 vozů, což je o devět procent více než před rokem.

"Další rekordní čtvrtletí," řekl k výsledkům šéf podniku Benedetto Vigna. "Kniha zakázek zůstává na nejvyšších úrovních, což odráží silnou poptávku ve všech regionech," dodal.

Automobilka nyní předpokládá, že v celém letošním roce zvýší tržby zhruba na 5,9 miliardy z loňských 5,1 miliardy eur. V předchozí prognóze celoroční tržby odhadovala zhruba na 5,8 miliardy eur.

Společnost Ferrari se na začátku roku 2016 oddělila od automobilky Fiat Chrysler. S akciemi Ferrari se nyní obchoduje na burzách v Miláně a New Yorku.


Zdroj: ČTK

Investiční příležitosti

Jestli jste již načerpali dost informací, přišel čas zamyslet se, jak je využít. Pokud máte chuť zapojit se do světa investic, stačí si vybrat svou příležitost.

top