investice.cz /magazín
Vaše investiční příležitosti

Fed zvedl sazby a zveřejnil nové ekonomické projekce

23.03.2023
akcieekonomikainflaceusa

Nike klesl čtvrtletní zisk o 11 procent

22.03.2023
prodejtržbyčína

VW chce ve Španělsku vyrobit tři miliony malých elektroaut

22.03.2023
EVVWautoevropa

Skupina ČEZ vykázala rekordní výsledky za 4Q 2022

21.03.2023
akcietržbyČEZ

Apple začal vyrábět svůj nový přístroj iPhone 14 v Indii

26.09.2022

Pro Apple je nyní hlavní výrobní základnou Čína, firma ale pro výrobu hledá alternativní...

Americká společnost Apple zahájila výrobu svého nového přístroje iPhone 14 v Indii, tři týdny po jeho představení. Pro Apple je nyní hlavní výrobní základnou Čína, firma ale pro výrobu hledá alternativní lokality kvůli napětí mezi Spojenými státy a Čínou. Důvodem k hledání nových lokalit jsou také omezení v Číně v souvislosti s nulovou tolerancí vůči onemocnění covid-19, která narušují hospodářskou činnost, informovala agentura Bloomberg.

"Jsme velmi rádi, že budeme vyrábět iPhone 14 v Indii," uvedl Apple v dnešním e-mailovém sdělení, ve kterém tento krok potvrdil. Hlavním výrobcem iPhonů je tchajwanská společnost Foxconn Technology Group, která má závod v jihoindickém městě Čennaí.

Apple představil nový iPhone 14 na začátku tohoto měsíce. Zaměřil se spíše na bezpečnostní vylepšení než na nové okázalé technické specifikace.

Analytici ze společnosti J.P. Morgan očekávají, že Apple přesune koncem roku do Indie asi pět procent výroby iPhonu 14. Indie je po Číně druhým největším trhem s chytrými telefony na světě. Do roku 2025 by Apple mohl v Indii vyrábět asi čtvrtinu iPhonů.


Zdroj: ČTK

Investiční příležitosti

Jestli jste již načerpali dost informací, přišel čas zamyslet se, jak je využít. Pokud máte chuť zapojit se do světa investic, stačí si vybrat svou příležitost.

top