investice.cz /magazín
Vaše investiční příležitosti
Víc než na termíňáku

Ranní zpravodaj: Americké akcie v poslední obchodní seanci týdne nakonec nerostly

25.09.2023
akcieekonomika

ČEZ začal při údržbě v jaderných elektrárnách využívat i díly z 3D tisku

24.09.2023
technologieČEZčesko

Pracovníci obchodů Apple ve Francii vstoupili do stávky za zvýšení mezd

23.09.2023
appleevropapráce

Versute Investments a BHS Private Equity Fund spolu s manažery koupili společnost Altran CZ

22.09.2023
akviziceinvesticeinvestiční fondpodnikáníprivate equity

Americké aerolinky Delta snížily čtvrtletní ztrátu

13.04.2023

Výhled vidí optimisticky...

Americká letecká společnost Delta Air Lines v prvním čtvrtletí snížila ztrátu na 363 milionů dolarů (zhruba 7,7 miliardy Kč), silný růst tržeb kompenzovaly vyšší náklady na pohonné hmoty a pracovní sílu. Před rokem ztráta činila 940 milionů dolarů, plyne z dnešní výsledkové zprávy. Výhled na druhé čtvrtletí navíc překonal očekávání analytiků. Akcie společnosti po zveřejnění výsledků výrazně posílily.

"Druhé čtvrtletí vypadá velmi dobře, poptávka je silná," uvedl šéf podniku Ed Bastian. "Domnívám se, že toto léto bude výrazně lepší než to loňské," dodal. Firma ve druhém čtvrtletí počítá s meziročním růstem tržeb o 15 až 17 procent a se ziskem na akcii v rozsahu od 2,00 do 2,25 dolaru. Analytici tento zisk odhadovali na 1,66 dolaru, uvedla agentura AP.

V prvním čtvrtletí firma zvýšila provozní tržby meziročně o 36 procent na 12,76 miliardy dolarů, zatímco provozní náklady vzrostly o 29 procent na 13,03 miliardy dolarů. Provozní ztráta se tak snížila na 277 milionů dolarů ze 783 milionů před rokem.

"Spotřebitelé touží po cestování," uvedl Bastian v rozhovoru s agenturou Reuters. Dodal, že firma registruje značný zájem o mezinárodní lety v letní sezoně a že cestující si lety rezervují s výrazným předstihem.


Zdroj: ČTK

Investiční příležitosti

Jestli jste již načerpali dost informací, přišel čas zamyslet se, jak je využít. Pokud máte chuť zapojit se do světa investic, stačí si vybrat svou příležitost.

top