investice.cz /magazín
Vaše investiční příležitosti

Ranní zpravodaj: Akcie zakončily středeční zkrácenou prázdninovou seanci na vysoké úrovni

04.07.2024
S&P500akcieburzadow jonesnasdaqusa

Optimální investiční portfolio podle Goldman Sachs

04.07.2024
AIakciedluhopisyekonomikainflaceinvestice

Ranní zpravodaj: Ochlazení na americkém trhu práce by mohlo být počátkem znepokojivějšího trendu

03.07.2024
akcieprácetržbyusa

Emise Googlu za posledních pět let vzrostly o polovinu

03.07.2024
AIecogoogle

Allwyn v prvním čtvrtletí předběžně zvýšil hrubý provozní zisk

07.06.2024

Celkové tržby se zvýšily o 28 procent na téměř 2,11 miliardy eur...

Společnost Allwyn International, která provozuje loterie v České republice a v dalších zemích, hospodařila v prvním čtvrtletí s upraveným hrubým provozním ziskem (EBITDA) 357,8 milionu eur (8,8 miliardy Kč), což je meziroční nárůst o tři procenta. Čisté tržby se zvýšily o 16 procent na 940,9 milionu eur. Firma to dnes uvedla ve své výsledkové zprávě. Údaje jsou předběžné a neauditované.

Celkové tržby se zvýšily o 28 procent na téměř 2,11 miliardy eur. Zahrnují už kompletní příspěvek podnikání v Británii, které Allwyn konsolidoval v únoru loňského roku. Loňské první čtvrtletí tedy přínos podnikání v Británii odráželo jen částečně. Bez tohoto segmentu a bez společnosti Allwyn LS Group, konsolidované od března 2023, celkové výnosy meziročně vzrostly o tři procenta.

V loňském prvním čtvrtletí firma dokončila akvizici britského podniku Camelot UK, který byl až do letošního 31. ledna provozovatelem britské Národní loterie, a rovněž akvizici společnosti Allwyn LS Group, dříve označované jako Camelot LS Group. Ta je je provozovatelem loterie v americkém státě Illinois.

"S radostí mohu oznámit, že rok 2024 začal dobře, v prvním čtvrtletí jsme dosáhli solidního provozního i finančního výkonu, a to za podpory neustálého zaměření na naše růstové strategie," uvedl ke čtvrtletním výsledkům generální ředitel společnosti Allwyn International Robert Chvátal.

Společnost Allwyn UK zahájila provoz britské Národní loterie na základě nové licence k datu 1. února 2024. Akvizice mají významný dopad na konsolidované ukazatele skupiny a na srovnání výsledků s předchozími obdobími. Rozdíly mezi obchodními modely získaných podniků a stávajícími aktivitami a mezi předchozími a současnými licencemi pro britskou Národní loterii vedou i k tomu, že ziskové marže nejsou mezi obdobími přímo srovnatelné.

Allwyn, který se dříve jmenoval Sazka Entertainment, provozuje loterie v České republice, Itálii, Rakousku, Řecku a na Kypru. Firma patří do skupiny KKCG podnikatele Karla Komárka, jednoho z nejbohatších lidí v České republice. KKCG se zaměřuje hlavně na podnikání v zábavě, ale také na ropu a plyn, informační technologie a reality.


Zdroj: ČTK

Investiční příležitosti

Jestli jste již načerpali dost informací, přišel čas zamyslet se, jak je využít. Pokud máte chuť zapojit se do světa investic, stačí si vybrat svou příležitost.

top