investice.cz /magazín
Vaše investiční příležitosti

Ranní zpravodaj: Akcie zakončily středeční zkrácenou prázdninovou seanci na vysoké úrovni

04.07.2024
S&P500akcieburzadow jonesnasdaqusa

Optimální investiční portfolio podle Goldman Sachs

04.07.2024
AIakciedluhopisyekonomikainflaceinvestice

Ranní zpravodaj: Ochlazení na americkém trhu práce by mohlo být počátkem znepokojivějšího trendu

03.07.2024
akcieprácetržbyusa

Emise Googlu za posledních pět let vzrostly o polovinu

03.07.2024
AIecogoogle

Airbus jedná o velkém prodeji letadel A330neo do Číny

04.06.2024

Některé přední čínské letecké společnosti zvažují nákup více než 100 modernizovaných modelů...

Evropský výrobce letadel Airbus jedná o velkém prodeji letadel A330neo do Číny. Některé přední čínské letecké společnosti zvažují nákup více než 100 modernizovaných modelů A330 se dvěma uličkami. S odvoláním na informované zdroje to uvedla agentura Bloomberg. O podmínkách se stále jedná a načasování prodeje je nejisté.

Rozhovory začaly být intenzivnější poté, co čínský prezident Si ŤIn-pching v květnu navštívil francouzského prezidenta Emmanuela Macrona.

Jednání ukazují na stále větší rozdíly mezi Airbusem a Boeingem při podnikání na důležitém čínském trhu letecké dopravy kvůli geopolitickému napětí mezi Pekingem a Washingtonem. Airbus také těží ze svých investic v Číně, včetně továrny, která vyrábí model A320neo a závodu na montáž interiérů do letadel A330.

Objednávka z Číny by podpořila pomalejší prodej strojů A330neo, které jsou modernizovanou verzí staršího modelu A330 s novějšími motory a křídly. Airbus vyrábí také modernější model A350, který má delší dolet, a v posledních letech zaznamenal příliv objednávek na tento stroj. Ten je nyní vyprodán nejméně do konce tohoto desetiletí.

V současnosti má Airbus nevyřízených 165 objednávek na A330neo, který měl komerční debut v roce 2018.

Čínským aerolinkám by dohoda zajistila rychlejší přístup k novým letadlům, která mají nižší spotřebu paliva. Dodávky letadel Airbus A350 a konkurenčního Boeing 787 Dreamliner se totiž hromadí a doba odbytu těchto strojů se prodlužuje. Čína sice pracuje na rozvoji svého domácího leteckého průmyslu s modelem C919 od firmy COMAC, v kategorii letadel se dvěma uličkami ale zatím žádný stroj nenabízí.

Poptávka po velkých letadlech s dvěma uličkami prudce vzrostla díky tomu, že se dálková doprava vzpamatovává z propadu způsobeného pandemií nemoci covid-19. Letecké společnosti po celém světě objednávají nová letadla se dvěma uličkami, aby nahradily své stárnoucí, méně úsporné letouny a rozšířily nabídku.


Zdroj: ČTK

Investiční příležitosti

Jestli jste již načerpali dost informací, přišel čas zamyslet se, jak je využít. Pokud máte chuť zapojit se do světa investic, stačí si vybrat svou příležitost.

top