investice.cz /magazín
Vaše investiční příležitosti

Ranní zpravodaj: Akcie společnosti Nvidia vzrostly o zhruba 11 %

24.05.2024
akcieburzanvidiausa

Značky McDonald's a KFC poškozuje v Asii a na Blízkém bojkot Izraele

24.05.2024
asiemcdonaldsobchod

Google v brzké době zahájí výrobu svých chytrých telefonů Pixel v Indii

24.05.2024
asiegoogletechnologievýroba

Výrobce počítačů Lenovo zvýšil čtvrtletní zisk o 118 %

23.05.2024
lenovoprodejtechnologietržby

Výrobce letadel Boeing zvýšil tržby

26.10.2022

Americký výrobce letadel Boeing ve třetím čtvrtletí vykázal ztrátu 3,3 miliardy dolarů...

Americký výrobce letadel Boeing ve třetím čtvrtletí vykázal ztrátu 3,3 miliardy dolarů (80,8 miliardy Kč). Na vině jsou především problémy v jeho zbrojní divizi, uvedla firma ve svém dnešním sdělení. Tržby firma zvýšila o čtyři procenta na téměř 16 miliard dolarů.

Boeing i jeho evropský rival Airbus zvýšily ve čtvrtletí výrobu letadel s jednou uličkou, přičemž Boeing dodal ve třetím čtvrtletí 112 letadel oproti 85 v loňském roce. To mu pomohlo vygenerovat volný peněžní tok 2,9 miliardy dolarů. Ve stejném období loni firma naopak o 507 milionů dolarů přišla.

Rostoucí tlak na náklady v posledních měsících však zproblematizoval plnění smluv s pevnými cenami pro americké aerolinky a firmy z obranného sektoru. Boeing oznámil, že jeho obranná divize vykázala ztrátu 2,8 miliardy dolarů kvůli programům, jako je výroba tankovacího letounu KC-46 a vládního stroje Air Force One. To přibrzdilo zotavení společnosti, která se snaží dostat z potíží minulých let. Těží například z rostoucí poptávky po letecké dopravě.

Upravená ztráta na akcii se ale ve čtvrtletí prohloubila na 6,18 dolaru z 0,60 USD před rokem. Akcie Boeingu bezprostředně po oznámení hospodářských výsledků odepsaly asi čtyři procenta.


Zdroj: ČTK

Investiční příležitosti

Jestli jste již načerpali dost informací, přišel čas zamyslet se, jak je využít. Pokud máte chuť zapojit se do světa investic, stačí si vybrat svou příležitost.

top