investice.cz /magazín
Vaše investiční příležitosti

Ranní zpravodaj: Výprodej na trzích se ve čtvrtek rozšířil

19.07.2024
S&P500akcieburzadow jonesnasdaqusa

Ranní zpravodaj: Nasdaq ve středu prudce klesl

18.07.2024
S&P500akciedow jonesnasdaqusa

Vyvrátili vědci rasismus?

18.07.2024

Výrobce polovodičů TSMC navýšil tržby o 40 procent

18.07.2024
AItechnologietržbytsmcvýroba

Volkswagen představil akcionářům novou strategii, podle které by se měla společnost ,,překopat“

22.06.2016

Šéf Matthias Müller představí akcionářům Volkswagenu novou "Strategii 2025"

Šéf Matthias Müller představí akcionářům Volkswagenu novou "Strategii 2025". Právě dnes rokovali v Hannoveru akcionáři Volkswagenu, společnosti s obratem 213 miliard EUR. Téma zasedání bylo jednoznačné, a to kterým směrem se hodlá společnost vydat.

Snaha vedení je zřejmá – upřít pozornost akcionářů do budoucna a pokud možno se příliš "nevrtat" v nedávné minulosti poznamenané emisním skandálem. Šéf Matthias Müller představil akcionářům Volkswagenu novou "Strategii 2025", podle které by se měla společnost zásadně "překopat".

Středeční valná hromada byla pravděpodobně dost rušná, někteří investoři volali po personálních změnách, především by rádi viděli změnu na postu předsedy dozorčí rady.

Ale výsledek hlasování na valné hromadě, je podle německých médií předvídatelý. Rodinné klany Piëchových a Porscheových mají většinu hlasů. Další významní podílníci – zemská vláda Dolního Saska a stát Katar – se jim nejspíš na odpor nepostaví.

Zdroj: ihned.cz

Autor citovaného článku: ihned.cz, Václav Lavička

Investiční příležitosti

Jestli jste již načerpali dost informací, přišel čas zamyslet se, jak je využít. Pokud máte chuť zapojit se do světa investic, stačí si vybrat svou příležitost.

top