investice.cz /magazín
Vaše investiční příležitosti
Víc než na termíňáku

Tesla uvedla elektrický pick-up Cybertruck

01.12.2023
EVautotechnologietesla

ECB klade na Société Générale kvůli riziku přísnější požadavky

01.12.2023
bankaevroparegulace

Ranní zpravodaj: Americké akcie byly ve středu smíšené

30.11.2023
S&P500akcieburzadow jonesnasdaq

Vista Outdoor odmítl nabídku na spojení s českou Colt CZ

30.11.2023
CZGakviziceinvestice

Trumpova inaugurace

24.01.2017

Na trzích ve čtvrtek převládla opatrnost, i když čínský HDP rostl mírně více, než trh očekával a americká makrodata byla spíše pozitivní.

Na trzích ve čtvrtek převládla opatrnost, i když čínský HDP rostl mírně více, než trh očekával a americká makrodata byla spíše pozitivní. Investoři totiž čekají na dnešní inauguraci Trumpa a jeho první rozhodnutí. Trhy zmátly i protichůdné výroky budoucího ministra financí Mnuchina, které nejsou plně v souladu s očekáváním trhu a Trumpovými výroky, jelikož Mnuchin více podporuje silný dolar.

Dalšími matoucími zprávami jsou prohlášení Yellenové, která ve středu zněla více nakloněna rychlejšímu růstu úrokových sazeb, kdežto pozdější její výroky zněly více umírněně. Podobné výroky ohledně možného posunu středu intervalu ukončení intervencí do druhého pololetí představitelů ČNB také hýbou očekáváním trhů, které jsou tak výrazně závislé od politických a jiných netržních faktorů, zejména politik centrálních bank. Americký dolar mírně oslaboval, zlato posilovalo a volatilita se po dlouhé době letargie začala mírně zvedat.

Výsledky IBM i American Express předčily očekávání a akcie v poobchodní fázi rostly.

V Americe uvidíme od 15:00 projev prezidenta Trumpa a člena FEDu Harkera.

Dnes reportují mimo jiné GE, Slumberger, Synchrony financial a velká řada regionálních amerických bank.

Investiční příležitosti

Jestli jste již načerpali dost informací, přišel čas zamyslet se, jak je využít. Pokud máte chuť zapojit se do světa investic, stačí si vybrat svou příležitost.

top