investice.cz /magazín
Vaše investiční příležitosti

Ranní zpravodaj: Dow Jones se poprvé v historii dotkl hranice 40 000 bodů

17.05.2024
S&P500akcieburzadow jonesnasdaqusa

Reddit podepsal smlouvu s OpenAI

17.05.2024
AIakcietechnologie

Ranní zpravodaj: Všechny tři hlavní americké indexy uzavřely na rekordních hodnotách

16.05.2024
S&P500akcieburzadow jonesnasdaqusa

ČEZ investuje do roku 2030 v Ústeckém kraji 100 miliard Kč

16.05.2024
investiceČEZčesko

Trumpova inaugurace

24.01.2017

Na trzích ve čtvrtek převládla opatrnost, i když čínský HDP rostl mírně více, než trh očekával a americká makrodata byla spíše pozitivní.

Na trzích ve čtvrtek převládla opatrnost, i když čínský HDP rostl mírně více, než trh očekával a americká makrodata byla spíše pozitivní. Investoři totiž čekají na dnešní inauguraci Trumpa a jeho první rozhodnutí. Trhy zmátly i protichůdné výroky budoucího ministra financí Mnuchina, které nejsou plně v souladu s očekáváním trhu a Trumpovými výroky, jelikož Mnuchin více podporuje silný dolar.

Dalšími matoucími zprávami jsou prohlášení Yellenové, která ve středu zněla více nakloněna rychlejšímu růstu úrokových sazeb, kdežto pozdější její výroky zněly více umírněně. Podobné výroky ohledně možného posunu středu intervalu ukončení intervencí do druhého pololetí představitelů ČNB také hýbou očekáváním trhů, které jsou tak výrazně závislé od politických a jiných netržních faktorů, zejména politik centrálních bank. Americký dolar mírně oslaboval, zlato posilovalo a volatilita se po dlouhé době letargie začala mírně zvedat.

Výsledky IBM i American Express předčily očekávání a akcie v poobchodní fázi rostly.

V Americe uvidíme od 15:00 projev prezidenta Trumpa a člena FEDu Harkera.

Dnes reportují mimo jiné GE, Slumberger, Synchrony financial a velká řada regionálních amerických bank.

Investiční příležitosti

Jestli jste již načerpali dost informací, přišel čas zamyslet se, jak je využít. Pokud máte chuť zapojit se do světa investic, stačí si vybrat svou příležitost.

top