investice.cz /magazín
Vaše investiční příležitosti
Víc než na termíňáku

Google čelí v USA obvinění

21.09.2023
googlesoudtechnologie

Cisco za 28 miliard USD koupí firmu Splunk

21.09.2023
akviziceinvesticetechnologieusa

Hyundai chce letos vyrobit 328.500 aut

20.09.2023
autohyundaičesko

Německo chce omezit zařízení Huawei a ZTE

20.09.2023
německotechnologietelekomunikace

Trend uzavírání zisků ale přes noc mírně polevil

06.01.2017

Světové trhy poslední dva dny předvedly uzavírání zisků na tzv. "Trumpových obchodech", na kterých měli investoři po volbách výrazné zisky.

Světové trhy poslední dva dny předvedly uzavírání zisků na tzv. "Trumpových obchodech", na kterých měli investoři po volbách výrazné zisky. Trend uzavírání zisků ale přes noc mírně polevil. Čínský yuan začal opět mírně oslabovat a dolar posilovat, zlato odepsalo část zisků. Americké banky a menší akcie z indexu Russell 2000 oslabovaly, zatímco technologický Nasdaq mírně posiloval. Křivka futures na úrokové sazby aktuálně očekává již pouze 2 zvednutí sazeb v FEDem v roce 2017.

Dnes se neobchodují akcie na burzách v Rakousku, Polsku a na Slovensku kvůli svátku tří králů. Dále v Chorvatsku, na Kypru, ve Finsku, v Řecku, ve Švédsku a ve Venezuele.

Makrodata dnes přinesou řadu předstihových indikátorů z Evropy, například o ekonomickém sentimentu. V Americe uvidíme prosincová data z trhu práce.

Dnes reportuje například Greenbrier.

Investiční příležitosti

Jestli jste již načerpali dost informací, přišel čas zamyslet se, jak je využít. Pokud máte chuť zapojit se do světa investic, stačí si vybrat svou příležitost.

top