investice.cz /magazín
Vaše investiční příležitosti
Víc než na termíňáku

Ranní zpravodaj: Akcie technologických společností vedly ve čtvrtek k růstu hlavních indexů

08.12.2023
S&P500akcieburzadow jonesnasdaq

McDonald's se chystá otevřít novou síť poboček pro milovníky sladkého

08.12.2023
investicemcdonaldsstrategie

Britský antimonopolní úřad přezkoumá partnerství Microsoftu a OpenAI

08.12.2023
microsoftregulacetechnologie

Nio zvažuje další rušení pracovních míst

07.12.2023
EVautoprácečína

Trend uzavírání zisků ale přes noc mírně polevil

06.01.2017

Světové trhy poslední dva dny předvedly uzavírání zisků na tzv. "Trumpových obchodech", na kterých měli investoři po volbách výrazné zisky.

Světové trhy poslední dva dny předvedly uzavírání zisků na tzv. "Trumpových obchodech", na kterých měli investoři po volbách výrazné zisky. Trend uzavírání zisků ale přes noc mírně polevil. Čínský yuan začal opět mírně oslabovat a dolar posilovat, zlato odepsalo část zisků. Americké banky a menší akcie z indexu Russell 2000 oslabovaly, zatímco technologický Nasdaq mírně posiloval. Křivka futures na úrokové sazby aktuálně očekává již pouze 2 zvednutí sazeb v FEDem v roce 2017.

Dnes se neobchodují akcie na burzách v Rakousku, Polsku a na Slovensku kvůli svátku tří králů. Dále v Chorvatsku, na Kypru, ve Finsku, v Řecku, ve Švédsku a ve Venezuele.

Makrodata dnes přinesou řadu předstihových indikátorů z Evropy, například o ekonomickém sentimentu. V Americe uvidíme prosincová data z trhu práce.

Dnes reportuje například Greenbrier.

Investiční příležitosti

Jestli jste již načerpali dost informací, přišel čas zamyslet se, jak je využít. Pokud máte chuť zapojit se do světa investic, stačí si vybrat svou příležitost.

top