investice.cz /magazín
Vaše investiční příležitosti
Víc než na termíňáku

Ranní zpravodaj: Index Nasdaq Composite ve čtvrtek uzavřel růstem o 0,9 %

01.03.2024
S&P500akcieburzadow jonesnasdaqusa

Meta přestane v USA a Austrálii platit vydavatelům za zpravodajský obsah

01.03.2024
metausa

Nejrychleji rostoucí firmou v Evropě je česká Raylyst

01.03.2024
evropapodnikáníčesko

Ranní zpravodaj: Americké akcie ve středu ustoupily

29.02.2024
S&P500akcieburzadow jonesnasdaqusa

Šéf Walt Disney sází na film o Taylor Swiftové

08.02.2024

Firma zvýšila čtvrtletní zisk...

Šéf americké zábavní společnosti Walt Disney Bob Iger doufá, že firmě k růstu pomůže streamování exkluzivní verze koncertního filmu Eras Tour zpěvačky Taylor Swiftové na platformě Disney+. Firma také investuje 1,5 miliardy dolarů (34,8 miliardy Kč) do společnosti Epic Games, která vytvořila populární videohru Fortnite. Podnik také ve středu uvedl, že za první čtvrtletí svého finančního roku vytvořil vyšší zisk.

Iger oznámil investici do Epic Games v rozhovoru v televizi CNBC. Uvedl, že Disney bude se společností spolupracovat na vytvoření "obrovského Disneyho vesmíru". "Znamená to dosud největší vstup společnosti Disney do světa her a nabízí významné příležitosti k růstu a expanzi," dodal šéf Disney. V on-line světě si podle něj spotřebitelé budou moct hrát, sledovat filmy, nakupovat a zapojit se do postav a příběhů společností Disney, Pixar, Marvel, Avatar a Star Wars.

Igerovo oznámení přišlo den poté, co firma představila společný podnik s konkurenčními podniky Fox a Warner Bros Discovery. Cílem je spustit novou platformu pro streamování sportovních přenosů.

Firma v uplynulém čtvrtletí těžila z rekordních výsledků svých zábavních parků a z pokračujícího úsilí o snižování nákladů. Za období od října do prosince vykázala zisk na akcii bez započtení některých položek 1,22 USD, čímž překonala odhad analytiků 99 centů na akcii.

Firma také uvedla, že ve čtvrtletí snížila náklady o 500 milionů dolarů. Podle svého vyjádření je na cestě dosáhnout do konce fiskálního roku úspor 7,5 miliardy dolarů nebo tento cíl i překročit.

Správní rada Walt Disney schválila program odkupu akcií firmy v hodnotě tří miliard dolarů pro aktuální fiskální rok. Oznámila také dividendu 45 centů na akcii, což představuje 50procentní nárůst proti dividendě vyplacené v lednu. Akcie firmy na to zareagovaly růstem o více než sedm procent.


Zdroj: ČTK

Investiční příležitosti

Jestli jste již načerpali dost informací, přišel čas zamyslet se, jak je využít. Pokud máte chuť zapojit se do světa investic, stačí si vybrat svou příležitost.

top