investice.cz /magazín
Vaše investiční příležitosti

Lékárny Pilulka loni zvýšily svou ztrátu

29.05.2024
akcieprodejtržbyčesko

Poptávka po iPhonech v Číně oživuje

28.05.2024
appleprodejčína

Japonské automobilky vyvinou nové motory upravené pro elektromobily

28.05.2024
EVautojaponskovýroba

Ranní zpravodaj: Očekávání ohledně snížení úrokových sazeb

27.05.2024
akcieburzaekonomikainflaceusa

RWE roste díky dobrým výsledkům i spekulacím na akvizici Innogy

14.03.2017

Společnost RWE dnes reportovala dobré výsledky. Pozitivně přispěly příjmy ze segmentu obchodování s energií.

Společnost RWE dnes reportovala dobré výsledky, zejména díky pozitivnímu příspěvku podílu RWE na odštěpené firmě Innogy. Pozitivně přispěly příjmy ze segmentu obchodování s energií.

Firma očekává, že upravený zisk letos vzroste o 67 % a že se příští rok vrátí k trvalému vyplácení dividendy, to je velmi pozitivní zpráva. Firma chce expandovat své aktivity obchodování s energií, zejména v Asii, zatímco příjmy z tradičního segmentu výroby energie budou menší. Goldman Sachs a Jeffries hodnotí výsledky velmi pozitivně a zvedají valuaci akcií.

Objevily se také spekulace, že firma Engie možná zvažuje nabídku na převzetí společnosti Innogy. V ceně akcií RWE je nyní zahrnuto hodně pozitivních překvapení. Z technického pohledu je na akciích rezistence ceny 15 a 16. Trend růstu ceny by se mohl zpomalit pokud investoři začnou vybírat velmi slušné zisky. Dlouhodobě ale RWE zůstává zajímavou akcií.

Investiční příležitosti

Jestli jste již načerpali dost informací, přišel čas zamyslet se, jak je využít. Pokud máte chuť zapojit se do světa investic, stačí si vybrat svou příležitost.

top