investice.cz /magazín
Vaše investiční příležitosti

Ranní zpravodaj: Akcie opět končí obchodní týden v zelených číslech

20.05.2024
S&P500akcieburzadow jonesnasdaqusa

Již rok klesají ceny zemědělských výrobců

20.05.2024
cenaprůmyslvýrobačesko

Optimální investiční portfolio do příštích let

20.05.2024
akciedluhopisyinflaceinvesticetechnologie

Ranní zpravodaj: Dow Jones se poprvé v historii dotkl hranice 40 000 bodů

17.05.2024
S&P500akcieburzadow jonesnasdaqusa

Proč padá cena ropy?

30.05.2017

Před dnešním jednáním OPEC panuje shoda na prodloužení omezení o 9 měsíců. Země se ale rozcházejí v důležitém konkrétním časování snížení ...

Před dnešním jednáním OPEC panuje shoda na prodloužení omezení o 9 měsíců. Země se ale rozcházejí v důležitém konkrétním časování snížení v rámci tohoto intervalu. Irán například nechce snižovat těžbu škrcením existující produkce, ale pouze neotevíráním nových vrtů. Takže hrozí, že několik měsíců nebudou plnit novou dohodu a jiné země, zřejmě Saudská Arábie, budou muset suplovat větším omezením vlastní produkce, pokud chce OPEC jako celek dodržet celkové limity.

Spekulace na prohloubení snížení limitu těžby ochabují, ropa proto prudce oslabila až o 2 % a je volatilní, aktuálně ztrácí cca 1 % oproti včerejšku. Čili se potvrzuje výhled, že pozitivní faktory byly zahrnuty v ceně a vybírají se zisky. OPEC by musel snížit limity těžby, aby to trh pozitivně překvapilo, a na to to zatím dnes nevypadá.

Investiční příležitosti

Jestli jste již načerpali dost informací, přišel čas zamyslet se, jak je využít. Pokud máte chuť zapojit se do světa investic, stačí si vybrat svou příležitost.

top