investice.cz /magazín
Vaše investiční příležitosti

ČR se dostává do mzdově inflační spirály

29.05.2023
ekonomikainflacečesko

Škoda Auto nebude muset propouštět

29.05.2023
prácečeskoškoda

JP Morgan propustí 1000 zaměstnanců převzaté First Republic

26.05.2023
bankapráceusa

Neuralink vyvíjející mozkové čipy může zahájit testování na lidech

26.05.2023
regulacetechnologieusa

Primární nabídka Kenvue je největší v USA od roku 2021

05.05.2023

Tržní kapitalizace firmy stoupla na 48 miliard USD...

Akcie výrobce spotřebitelských produktů pro péči o zdraví Kenvue včera po zahájení obchodování vzrostly o 16 procent. Tržní kapitalizace firmy, která se oddělila od farmaceutické společnosti Johnson & Johnson, stoupla na 48 miliard USD (jeden bilion Kč). Primární nabídka firmy se tak stala největší v USA od roku 2021, uvedla agentura Reuters.

Společnost J&J prodala v rámci primární nabídky 172,8 milionu akcií a bude nadále vlastnit ve výrobci ústní vody Listerine či kosmetiky Neutrogena podíl 91 procent. Cena akcie pro primární nabídku byla stanovena na 22 USD, J&J tak získala 3,8 miliardy USD.

Hvězdný debut společnosti Kenvue je dobrou zprávou pro zájemce o nabídku akcií, kteří čekají na zlepšení podmínek na trhu, než budou pokračovat v procesu přípravy primární nabídky. Aktivita na trhu s primárními nabídkami akcií se v uplynulém roce z velké části zastavila kvůli nestabilitě na akciovém trhu a ekonomické nejistotě.

Kenvue představuje největší nabídku akcií od konce roku 2021, kdy uvedl své akcie na burzu Nasdaq výrobce elektrických vozů Rivian Automotive. V roce 2021 primární nabídky akcií vynesly celkem 154,07 miliardy USD, loni však tento údaj klesl na 8,63 miliardy USD, vyplývá z údajů firma Dealogic. Tento údaj nezahrnuje nabídky tzv. SPAC, což jsou firmy se specializací na akvizice.

Uvedení firmy Kenvue na burzu přichází rok poté, co firma GSK, britský konkurent J&J, dokončil oddělení svého podnikání v oblasti spotřebitelských produktů pro péči o zdraví do firmy Haleon, upozornila agentura Reuters.


Zdroj: ČTK

Investiční příležitosti

Jestli jste již načerpali dost informací, přišel čas zamyslet se, jak je využít. Pokud máte chuť zapojit se do světa investic, stačí si vybrat svou příležitost.

top