investice.cz /magazín
Vaše investiční příležitosti
Víc než na termíňáku

Ranní zpravodaj: Index Nasdaq Composite ve čtvrtek uzavřel růstem o 0,9 %

01.03.2024
S&P500akcieburzadow jonesnasdaqusa

Ranní zpravodaj: Americké akcie ve středu ustoupily

29.02.2024
S&P500akcieburzadow jonesnasdaqusa

Akciový trh ignoruje realitu - sektorová analýza

29.02.2024
akcieburzaekonomikausa

Rakouská Erste Group loni zvýšila zisk o 39 procent

29.02.2024
akciebankaevropatržby

Po roce a půl nastal obrat. Tržby obchodníků vzrostly

12.01.2024

V listopadu došlo k reálnému meziročnímu růstu maloobchodních tržeb o 0,9 procenta...

V listopadu došlo k reálnému meziročnímu růstu maloobchodních tržeb o 0,9 procenta. Na zvýšení tržeb obchodníků jsme čekali rok a půl. Nyní k němu došlo, čemuž napomohla klesající inflace. Lidé více utráceli za nepotravinářské zboží a pohonné hmoty. Naopak u potravin lidé dál šetřili.

Výrazný růst tržeb o 9,9 procenta byl evidován ve specializovaných prodejnách s farmaceutickým a zdravotnickým zbožím. Dařilo se i obchodům s kosmetickými a toaletními výrobky, které vykázaly růst tržeb o 7,2 procenta. K tomu se přidávají prodejny s počítačovým a komunikačním vybavením se zvýšením tržeb o 6,6 procenta.

Lidé nakupují více i na internetu. Online obchody vykázaly růst tržeb o 5,6 procenta. Oproti tomu však klesaly tržby v prodejnách s výrobky pro domácnost o 6,5 procenta či v obchodech s oděvy a obuví o 6,2 procenta. Celkově je zřejmé, že lidem postupně narůstá nákupní apetit. Situace by se měla dále zlepšovat, protože díky poklesu inflace budou narůstat reálné mzdy zaměstnanců.

Investiční příležitosti

Jestli jste již načerpali dost informací, přišel čas zamyslet se, jak je využít. Pokud máte chuť zapojit se do světa investic, stačí si vybrat svou příležitost.

top