investice.cz /magazín
Vaše investiční příležitosti

Lékárny Pilulka loni zvýšily svou ztrátu

29.05.2024
akcieprodejtržbyčesko

Poptávka po iPhonech v Číně oživuje

28.05.2024
appleprodejčína

Japonské automobilky vyvinou nové motory upravené pro elektromobily

28.05.2024
EVautojaponskovýroba

Ranní zpravodaj: Očekávání ohledně snížení úrokových sazeb

27.05.2024
akcieburzaekonomikainflaceusa

NWR nevyplatí kupón nezajištěných dluhopisů, ale to by se nemělo dotknout kurzu

15.08.2014

NWR dnes ráno oznámila, že nevyplatí kupón nezajištěných dluhopisů (EUR 275 mil, 7,875%, splatnost 2021), neboť neobdržela potřebný souhlas jejich držitelů...

NWR dnes ráno oznámila, že nevyplatí kupón nezajištěných dluhopisů (EUR 275 mil, 7,875%, splatnost 2021), neboť neobdržela potřebný souhlas jejich držitelů (konkrétně nadpolovičního počtu těch, kteří deklarovali souhlas s plánem restrukturalizace). Zadržení kupónu by mělo dle našeho názoru mít zhruba dva efekty:

-          neoslabí hotovostní pozici společnosti a

-          podtrhuje význam budoucího konečného soudního verdiktu o oddlužení firmy. Názorové rozdíly mezi držiteli dluhopisů stále panují a mohou ovlivnit i schůze věřitelů a společnosti svolané na konec srpna.

Dnešní zpráva by měla mít okrajový vliv na kurz akcií NWR, který již tak podléhá velké volatilitě, což do značné míry souvisí se současnou nízkou cenou akcie na burze.

Investiční příležitosti

Jestli jste již načerpali dost informací, přišel čas zamyslet se, jak je využít. Pokud máte chuť zapojit se do světa investic, stačí si vybrat svou příležitost.

top