investice.cz /magazín
Vaše investiční příležitosti

Lékárny Pilulka loni zvýšily svou ztrátu

29.05.2024
akcieprodejtržbyčesko

Poptávka po iPhonech v Číně oživuje

28.05.2024
appleprodejčína

Japonské automobilky vyvinou nové motory upravené pro elektromobily

28.05.2024
EVautojaponskovýroba

Ranní zpravodaj: Očekávání ohledně snížení úrokových sazeb

27.05.2024
akcieburzaekonomikainflaceusa

Nezaměstnanost v USA v dubnu znatelně klesla

02.05.2014

Hlavní dnešní makroekonomická zpráva z USA přinesla pohled na vývoj zaměstnanosti v USA v měsíci dubnu a byla více než překvapivá. S 288 tisíci nově vytvořených pracovních míst a s poklesem nezaměstnanosti na 6,3% vývoj překonal veškerá očekávání.

Hlavní dnešní makroekonomická zpráva z USA přinesla pohled na vývoj zaměstnanosti v USA v měsíci dubnu a byla více než překvapivá. S 288 tisíci nově vytvořených pracovních míst a s poklesem nezaměstnanosti na 6,3% vývoj překonal veškerá tržní očekávání. Ta byla podle agentury Bloomberg 215 tisících nových pracovních míst a 6,6% nezaměstnanosti, což měl být odhadovaný pokles o 0,1% z březnových 6,7%.

Výrazně lepší skutečnost jako by dávala sbohem veškerým dopadům tuhé zimy v prvním čtvrtletí tohoto roku a otevřela prostor pro vyšší ekonomický růst ve druhém čtvrtletí.

Reakce trhů by měla být na první pohled pozitivní, ale lepší makro vždy znamená, že útlum podpory americké ekonomiky ze strany americké centrální banky je nejen opodstatněný, ale může být teoreticky i rychlejší. To by se trhům tolik nelíbilo.

Příznivý vývoj nezaměstnanosti naznačovaly trochu i některé předchozí reporty. Dubnová statistika celkového počtu nově vytvořených míst v soukromém sektoru USA dle asociace ADP, která obvykle předchází oficiální zveřejnění celkové nezaměstnanosti o dva dny, přinesla ve středu argumenty k lehkému optimismu. Křivka totiž stále roste, a to již čtyři roky a letošní duben nebyl výjimkou. Na konci dubna činil celkový počet pracovních míst v soukromém sektoru 116,320 milionu proti březnovým 116,100 milion, což již zhruba o milion překonalo úroveň léta roku 2007.

Investiční příležitosti

Jestli jste již načerpali dost informací, přišel čas zamyslet se, jak je využít. Pokud máte chuť zapojit se do světa investic, stačí si vybrat svou příležitost.

top