investice.cz /magazín
Vaše investiční příležitosti
Víc než na termíňáku

Ranní zpravodaj: Americké akcie se v pondělí odrazily ode dna

23.04.2024
S&P500akcieburzadow jonesnasdaqusa

Moneta vyplatí z loňského zisku dividendy 4,6 miliardy

23.04.2024
akciebankamonetatržbyčesko

Čistý zisk automobilky GM v prvním čtvrtletí vzrostl o 24,4 procenta

23.04.2024
akcieautotržbyusa

Ranní zpravodaj: Index S&P 500 skončil v pátek pod úrovní 5 000 bodů

22.04.2024
S&P500akcieburzadow jonesnasdaqusa

Několik významných čínských firem se hodlá stáhnout z akciového trhu v USA

12.08.2022

Mezi takové společnosti patří i hliníkárenský gigant Aluminium Corporation of China...

Několik významných čínských státních společností, včetně ropných firem Sinopec a PetroChina, dnes představilo plány na odchod z akciového trhu ve Spojených státech. S odvoláním na prohlášení jednotlivých podniků o tom informovala agentura Reuters. Mezi takové společnosti patří i hliníkárenský gigant Aluminium Corporation of China (Chalco) a pojišťovací společnost China Life Insurance.

Zmíněné čtyři podniky v samostatných prohlášeních uvedly, že požádají o stažení svých akcií z newyorské akciové burzy. "Tyto podniky striktně dodržovaly pravidla a regulační požadavky amerického kapitálového trhu," uvedla Čínská komise pro regulaci akciových trhů (CSRC). "Rozhodnutí o odchodu učinily na základě svých vlastních podnikatelských úvah," dodala.

Čína a Spojené státy jednají o vyřešení dlouhodobého sporu ohledně auditorských standardů, který by mohl vyústit ve vyřazení čínských podniků z amerických burz. Čínské podniky tento spor ve svých dnešních prohlášeních přímo nezmínily. Společnost PetroChina ale poukázala na "značnou administrativní zátěž" spojenou s požadavky na poskytování informací, jejichž plnění je nezbytné k udržení jejích akcií na newyorské burze.


Zdroj: ČTK

Štěpán Křeček, hlavní ekonom BHS

„Čína má více než 1,4 miliardy obyvatel. Je tak nejlidnatější zemí světa. Z hlediska velikosti území je třetí největší zemí na světě po Rusku a Kanadě.“

Štěpán Křeček, hlavní ekonom BHS

Investiční příležitosti

Jestli jste již načerpali dost informací, přišel čas zamyslet se, jak je využít. Pokud máte chuť zapojit se do světa investic, stačí si vybrat svou příležitost.

top