investice.cz /magazín

Vaše investiční příležitosti

Toyota je třetím rokem po sobě největším prodejcem aut na světě

30.01.2023
autoprodejtoyotatržby

Ryanair měl za kvartál rekordní zisk po zdanění

30.01.2023
aerolinkytržbyturismus

Proč je probíhající rally na amerických trzích předčasná

27.01.2023
akcieburzaekonomikausa

Intelu klesly ve čtvrtletí tržby i zisk

27.01.2023
inteltechnologietržby

Několik významných čínských firem se hodlá stáhnout z akciového trhu v USA

12.08.2022

Mezi takové společnosti patří i hliníkárenský gigant Aluminium Corporation of China...

Několik významných čínských státních společností, včetně ropných firem Sinopec a PetroChina, dnes představilo plány na odchod z akciového trhu ve Spojených státech. S odvoláním na prohlášení jednotlivých podniků o tom informovala agentura Reuters. Mezi takové společnosti patří i hliníkárenský gigant Aluminium Corporation of China (Chalco) a pojišťovací společnost China Life Insurance.

Zmíněné čtyři podniky v samostatných prohlášeních uvedly, že požádají o stažení svých akcií z newyorské akciové burzy. "Tyto podniky striktně dodržovaly pravidla a regulační požadavky amerického kapitálového trhu," uvedla Čínská komise pro regulaci akciových trhů (CSRC). "Rozhodnutí o odchodu učinily na základě svých vlastních podnikatelských úvah," dodala.

Čína a Spojené státy jednají o vyřešení dlouhodobého sporu ohledně auditorských standardů, který by mohl vyústit ve vyřazení čínských podniků z amerických burz. Čínské podniky tento spor ve svých dnešních prohlášeních přímo nezmínily. Společnost PetroChina ale poukázala na "značnou administrativní zátěž" spojenou s požadavky na poskytování informací, jejichž plnění je nezbytné k udržení jejích akcií na newyorské burze.


Zdroj: ČTK

„Čína má více než 1,4 miliardy obyvatel. Je tak nejlidnatější zemí světa. Z hlediska velikosti území je třetí největší zemí na světě po Rusku a Kanadě.“

Štěpán Křeček, hlavní ekonom BHS

Investiční příležitosti

Jestli jste již načerpali dost informací, přišel čas zamyslet se, jak je využít. Pokud máte chuť zapojit se do světa investic, stačí si vybrat svou příležitost.

top