investice.cz /magazín
Vaše investiční příležitosti
Víc než na termíňáku

Ranní zpravodaj: Americké akcie ve čtvrtek prudce vzrostly

23.02.2024
S&P500akcieburzadow jonesnasdaqusa

Česká zbrojovka dodá Ukroboronpromu díly k puškám CZ BREN 2

23.02.2024
CZGprodej

Avast musí v USA zaplatit pokutu a přestat prodávat data o uživatelích

23.02.2024
regulacesoudusačesko

Ranní zpravodaj: Hlavní akciové průměry mírně poklesly

22.02.2024
S&P500akcieburzadow jonesnasdaq

Ferrari svolává ke kontrole přes 2200 vozidel

22.04.2022

Jejich majitele dnes na webu státního úřadu pro regulaci trhu firma varovala před...

Italský výrobce luxusních sportovních vozů Ferrari v Číně stahuje přes 2000 aut. Jejich majitele dnes na webu státního úřadu pro regulaci trhu firma varovala před možným problémem s brzdami. Počet vozů zhruba odpovídá všem autům, která podnik v Číně prodal od roku 2018 do letošního března, informovala agentura Bloomberg.

Problém se týká 2222 vozů ze šesti modelových řad vyrobených od března 2010 do března 2019. "U vozidel, na která se vztahuje tato svolávací akce, se může potenciálně zvýšit riziko úniku brzdové kapaliny. To může mít za následek snížení brzdného výkonu nebo selhání brzd," uvedla automobilka.

Uživatelům doporučila, aby s vozidlem jezdili opatrně. Pokud se rozsvítí výstražná kontrolka nízké hladiny brzdové kapaliny, mají okamžitě zastavit a zajistit odtahovou službu. Svolávací akce začíná 30. května, servis u vozidel bezplatně vymění víčko nádrže brzdové kapaliny.

Svolávání vozů je pro Ferrari špatnou zprávou, dopad ale bude jen krátkodobý, uvedl analytik Andrea Trovarelli ze společnosti Bestinver Securities. Připomněl, že loni italská automobilka v Asii a Tichomoří dodala 3700 aut, což je asi třetina jejího odbytu.

Loni automobilka Ferrari svolala k opravě auta kvůli podobnému problému ve Spojených státech. Americká média tehdy informovala, že brzdový systém pro modely 458 a 488 může selhat v důsledku úniku oleje z hlavního válce nebo sestavy posilovače brzd. Výrobcem tohoto brzdového systému je společnost Robert Bosch.

Akcie automobilky odpoledne na burze v Miláně ztrácely přes tři procenta, citelně však oslaboval i zbytek trhu. Od začátku roku akcie Ferrari odepisují přibližně 13 procent.


Zdroj: ČTK
Štěpán Křeček, hlavní ekonom BHS

„K tématu Ferrari doporučuji poslechnout si podcast Offline Štěpána Křečka. Poslouchat lze v podcastových aplikacích nebo v odkazu: https://youtu.be/JSKgIPLAwCw.“

Štěpán Křeček, hlavní ekonom BHS

Investiční příležitosti

Jestli jste již načerpali dost informací, přišel čas zamyslet se, jak je využít. Pokud máte chuť zapojit se do světa investic, stačí si vybrat svou příležitost.

top