investice.cz /magazín
Vaše investiční příležitosti

Ranní zpravodaj: Akcie společnosti Nvidia vzrostly o zhruba 11 %

24.05.2024
akcieburzanvidiausa

Značky McDonald's a KFC poškozuje v Asii a na Blízkém bojkot Izraele

24.05.2024
asiemcdonaldsobchod

Google v brzké době zahájí výrobu svých chytrých telefonů Pixel v Indii

24.05.2024
asiegoogletechnologievýroba

Výrobce počítačů Lenovo zvýšil čtvrtletní zisk o 118 %

23.05.2024
lenovoprodejtechnologietržby

Dubnová průmyslová produkce eurozóny potvrzuje trend postupného pomalého oživení

13.06.2014

Žádné velké tempo, ale přesto opět na růstové trajektorii. Takový je obrázek odhadu dubnové průmyslové výroby v eurozóně z pera Eurostatu. Nevíte jak to chodí na kapitálových trzích?

Žádné velké tempo, ale přesto opět na růstové trajektorii. Takový je obrázek odhadu dubnové průmyslové výroby v eurozóně z pera Eurostatu. Přírůstek +0,8% M/M (+0,7% v evropské osmadvacítce) a  +1,4% Y/Y (+2,1% v EU28) je návratem k růstu po březnových poklesech (a únorových růstech).

V průměru roste průmyslová produkce opět od začátku roku 2012. Ve své historii tak vykreslila křivku dvojitého dna po roce 2007, kdy finanční a ekonomická krize (v polovině roku 2008) vstoupila do Evropy.

„Desetinový“ pohyb průmyslové výroby neslibuje žádné zázraky. Spíše naznačuje, že rekonvalescence evropské ekonomiky může trvat déle. Tomu napovídá i nedávné snížení odhadu vývoje evropského HDP centrální bankou. ECB snížila výhled růstu HDP na léta 2014 až 2016 po řadě na 1,0%, 1,7% a 1,8%.

Samozřejmě do této situace by mohla/měla vstoupit opatření ECB na podporu nepřímého podnikového úvěrování, ale jejich první projevy bychom ve statistikách mohli vidět asi až v závěru tohoto roku. Nezbývá  než pečlivě sledovat další statistiky a střízlivě hodnotit jejich očekávané růsty.

Chtěli byste se dozvědět více o individuálních investičních strategiích? 

V případě, že nemáte detailní přehled o tom, jak to na kapitálových trzích "chodí" a nechcete se bez potřebných znalostí pouštět do bezhlavého rizika, investujte své volné finanční prostředky do cenných papírů, které vyberou naši portfolio manažeři podle investiční strategie, již si zvolíte po předchozí konzultaci s naším osobním makléřem. Individuálně navržená investiční strategie je založena na co možná nejlepším zhodnocování finančních prostředků.

Vhodnou strategii a skladbu portfolia Vám představíme na základě Vašeho investičního profilu, zejména s přihlédnutím k Vašim zkušenostem s investováním, k předpokládanému investičnímu horizontu, očekávanému výnosu, přístupu k riziku a případné zákonné úpravě Vaší činnosti. Vyplňte kontaktní formulář a naši odborníci Vám pomohou výhodně investovat. 

Investiční příležitosti

Jestli jste již načerpali dost informací, přišel čas zamyslet se, jak je využít. Pokud máte chuť zapojit se do světa investic, stačí si vybrat svou příležitost.

top