investice.cz /magazín
Vaše investiční příležitosti
Víc než na termíňáku

Ranní zpravodaj: Index Nasdaq Composite ve čtvrtek uzavřel růstem o 0,9 %

01.03.2024
S&P500akcieburzadow jonesnasdaqusa

Meta přestane v USA a Austrálii platit vydavatelům za zpravodajský obsah

01.03.2024
metausa

Nejrychleji rostoucí firmou v Evropě je česká Raylyst

01.03.2024
evropapodnikáníčesko

Ranní zpravodaj: Americké akcie ve středu ustoupily

29.02.2024
S&P500akcieburzadow jonesnasdaqusa

Čtvrtletní zisk čínského internetového prodejce Alibaba výrazně klesl

07.02.2024

Tržby se sice o pět procent zvýšily...

Čistý zisk čínského internetového prodejce Alibaba Group Holding ve třetím finančním čtvrtletí meziročně klesl o 69 procent na 14,4 miliardy jüanů (zhruba 47 miliard Kč). Tržby se sice o pět procent zvýšily a dosáhly 260,35 miliardy jüanů, zaostaly však za očekáváním analytiků. Firma nicméně v dnešní výsledkové zprávě oznámila i rozšíření programu pro odkup svých akcií o 25 miliard dolarů (zhruba 580 miliard Kč).

Analytici podle průzkumu společnosti LSEG odhadovali čtvrtletní tržby na 262,28 miliardy jüanů. Na výsledky podniku má negativní vliv ochabující oživování čínské ekonomiky z útlumu, za kterým stála přísná opatření proti šíření koronaviru, napsala agentura Reuters.

Čínští spotřebitelé se kvůli obavám ohledně hospodářského vývoje snaží omezovat své výdaje. Alibaba se v důsledku toho musí zaměřovat na levnější zboží a čelí silnější konkurenci ze strany čínských nízkonákladových internetových prodejců, jako je například společnost PDD Holdings, která vlastní platformy Pinduoduo a Temu.

"Naší nejvyšší prioritou je znovu nastartovat růst klíčových aktivit," uvedl šéf Alibaby Eddie Wu. Dodal, že firma bude více investovat do poskytování lepších služeb zákazníkům a zaměří se i na rozvoj cloudových produktů a na udržení silného tempa růstu zahraničních obchodních aktivit.


Zdroj: ČTK

Investiční příležitosti

Jestli jste již načerpali dost informací, přišel čas zamyslet se, jak je využít. Pokud máte chuť zapojit se do světa investic, stačí si vybrat svou příležitost.

top