investice.cz /magazín
Vaše investiční příležitosti
Víc než na termíňáku

Microsoft investuje do AI firmy G42

16.04.2024
AIakviziceinvesticemicrosofttechnologie

Zisk Bank of America ve čtvrtletí klesl

16.04.2024
akciebankatržbyusa

Odbyt smartphonů ve čtvrtletí vzrostl

15.04.2024
applesamsungsvěttechnologie

Ranní zpravodaj: Americké akcie se ve čtvrtek odrazily výše od posledního výprodeje

12.04.2024
S&P500akcieburzadow jonesnasdaqusa

ČNB uvolnila kurzový závazek. Měna příliš nekolísá.

06.04.2017

ČNB dnes ve 12:30 hodin uvolnila kurz koruny k EUR a nebude jej již oficiálně bránit ani jedním směrem.

ČNB dnes ve 12.30 hodin uvolnila kurz koruny k EUR a nebude jej již oficiálně bránit ani jedním směrem. Případné nadměrné pohyby je ale banka připravena zmírňovat svými nástroji. Koruna tak může kolísat jedním i druhým směrem v závislosti na vývoji poptávky a nabídky. ČNB svolává tiskovou konferenci na dnešních 14.15 hodin.

Oficiální tiskovou zprávu naleznete zde. Měna příliš nekolísá, maximálně o 10 haléřů. ČNB pravděpodobně pohyby tlumí a podle potřeby bude tlumit neoficiálně dál. Spekulanti začnou postupně vybírat zisky na svých pozicích, pokud se koruně nepovede výrazněji posílit. Koruna bude posilovat spíše jen velmi pozvolna, protože ČNB má dál obrovský potenciál na koruně intervenovat podle potřeby. Zdá se, že v zájmu ČNB je volný, ale stabilní kurz měny, takže výraznějším pohybům předejde. Nebude se dít nic zásadního. Zpráva je negativní pro korunovou cenu duálně listovaných akcií, jako např. Erste a VIG, naopak pozitivní pro ostatní bankovní tituly, zejména Monetu.

Investiční příležitosti

Jestli jste již načerpali dost informací, přišel čas zamyslet se, jak je využít. Pokud máte chuť zapojit se do světa investic, stačí si vybrat svou příležitost.

top