investice.cz /magazín
Vaše investiční příležitosti
Víc než na termíňáku

Tesla uvedla elektrický pick-up Cybertruck

01.12.2023
EVautotechnologietesla

ECB klade na Société Générale kvůli riziku přísnější požadavky

01.12.2023
bankaevroparegulace

Ranní zpravodaj: Americké akcie byly ve středu smíšené

30.11.2023
S&P500akcieburzadow jonesnasdaq

Vista Outdoor odmítl nabídku na spojení s českou Colt CZ

30.11.2023
CZGakviziceinvestice

ČNB možná brzy začne investovat část své intervenční rozvahy

22.06.2017

Banka ústy guvernéra Rusnoka uvedla, že zvažuje do budoucna alokovat část přebytečných devizových rezerv, které banka získala ...

Banka ústy guvernéra Rusnoka uvedla, že zvažuje do budoucna alokovat část přebytečných devizových rezerv, které banka získala při intervencích proti koruně, do rizikovějších investic, které více vynášejí. Dle guvernéra může jít například o převedení části deviz z EUR do USD a dále investice do kvalitních vládních nebo hypotekárních dluhopisů v Evropě a Americe, ale také do velmi kvalitních bondů evropských a amerických firem. Zatím jde o fázi úvah a dle Rusnoka by ČNB o případném reinvestování části rozvahy nikdy neinformovala předem.

Rusnok konstatoval, že velká část spekulantů se pravděpodobně stala investory a své pozice v korunách drží nadále. Pokud by ČNB začala intervenční prostředky reinvestovat, stala by se také dlouhodobým hráčem a díky vyššímu výnosu by vykompenzovala ztráty z posilování koruny nebo by případně dokonce díky investicím vydělala. Investováním by tedy získala čas spekulanty unavit ještě více než doposud.

Investiční příležitosti

Jestli jste již načerpali dost informací, přišel čas zamyslet se, jak je využít. Pokud máte chuť zapojit se do světa investic, stačí si vybrat svou příležitost.

top