investice.cz /magazín
Vaše investiční příležitosti
Víc než na termíňáku

Microsoft investuje do AI firmy G42

16.04.2024
AIakviziceinvesticemicrosofttechnologie

Zisk Bank of America ve čtvrtletí klesl

16.04.2024
akciebankatržbyusa

Odbyt smartphonů ve čtvrtletí vzrostl

15.04.2024
applesamsungsvěttechnologie

Ranní zpravodaj: Americké akcie se ve čtvrtek odrazily výše od posledního výprodeje

12.04.2024
S&P500akcieburzadow jonesnasdaqusa

Boeing předpovídá silný růst poptávky po letadlech v jihovýchodní Asii

10.11.2023

Počet letadel ve flotilách aerolinek v jihovýchodní Asii se do roku 2042 podle výhledu téměř zečtyřnásobí...

Poptávka po dopravních letadlech v jihovýchodní Asii se v příštích dvaceti letech bude výrazně zvyšovat a tempo růstu bude vyšší než v ostatních částech světa. Ve svém výhledu to dnes uvedla americká společnost Boeing, která je spolu s evropským Airbusem hlavním výrobcem letadel. Počet letadel ve flotilách aerolinek v jihovýchodní Asii se do roku 2042 podle výhledu téměř zečtyřnásobí a přesáhne 4000.

Trh v jihovýchodní Asii tak bude z hlediska letecké dopravy a poptávky po letadlech jedním z globálních lídrů. Přispěje k tomu fakt, že dominantním obchodním modelem se stávají nízkonákladové aerolinky, které budou v tomto rozsáhlém prostoru dál expandovat. Jihovýchodní Asie se tak na příštích 20 let stane nejrychleji rostoucím trhem pro letadla s jednou uličkou, tedy na kratší a střední vzdálenosti.

"Jak se trh v jihovýchodní Asii znovu otevírá, letecká doprava citelně poroste,“ řekl marketingový ředitel Boeingu Dave Schulte, který má ve firmě na starosti právě oblast Asie a Tichomoří. "Rozšířená konektivita, cestovní ruch a nízké ceny budou i nadále podporovat poptávku po cestování a jeho další růst, zejména mezi rostoucí střední třídou v celém regionu," dodal.

Boeing odhaduje, že výrobci letadel dodají aerolinkám v jihovýchodní Asii v období 2023 až 2042 celkem 4225 letadel pro komerční účely. Z toho 3390 připadá na letadla s jednou uličkou a 770 na letadla s dvěma uličkami, tedy na stroje určené na dlouhé vzdálenosti, jako jsou například zaoceánské lety. Zbytek tvoří letadla pro regionální a nákladní dopravu.


Zdroj: ČTK

Investiční příležitosti

Jestli jste již načerpali dost informací, přišel čas zamyslet se, jak je využít. Pokud máte chuť zapojit se do světa investic, stačí si vybrat svou příležitost.

top