investice.cz /magazín
Vaše investiční příležitosti
Víc než na termíňáku

Tesla uvedla elektrický pick-up Cybertruck

01.12.2023
EVautotechnologietesla

ECB klade na Société Générale kvůli riziku přísnější požadavky

01.12.2023
bankaevroparegulace

Ranní zpravodaj: Americké akcie byly ve středu smíšené

30.11.2023
S&P500akcieburzadow jonesnasdaq

Vista Outdoor odmítl nabídku na spojení s českou Colt CZ

30.11.2023
CZGakviziceinvestice

Boeing předpovídá silný růst poptávky po letadlech v jihovýchodní Asii

10.11.2023

Počet letadel ve flotilách aerolinek v jihovýchodní Asii se do roku 2042 podle výhledu téměř zečtyřnásobí...

Poptávka po dopravních letadlech v jihovýchodní Asii se v příštích dvaceti letech bude výrazně zvyšovat a tempo růstu bude vyšší než v ostatních částech světa. Ve svém výhledu to dnes uvedla americká společnost Boeing, která je spolu s evropským Airbusem hlavním výrobcem letadel. Počet letadel ve flotilách aerolinek v jihovýchodní Asii se do roku 2042 podle výhledu téměř zečtyřnásobí a přesáhne 4000.

Trh v jihovýchodní Asii tak bude z hlediska letecké dopravy a poptávky po letadlech jedním z globálních lídrů. Přispěje k tomu fakt, že dominantním obchodním modelem se stávají nízkonákladové aerolinky, které budou v tomto rozsáhlém prostoru dál expandovat. Jihovýchodní Asie se tak na příštích 20 let stane nejrychleji rostoucím trhem pro letadla s jednou uličkou, tedy na kratší a střední vzdálenosti.

"Jak se trh v jihovýchodní Asii znovu otevírá, letecká doprava citelně poroste,“ řekl marketingový ředitel Boeingu Dave Schulte, který má ve firmě na starosti právě oblast Asie a Tichomoří. "Rozšířená konektivita, cestovní ruch a nízké ceny budou i nadále podporovat poptávku po cestování a jeho další růst, zejména mezi rostoucí střední třídou v celém regionu," dodal.

Boeing odhaduje, že výrobci letadel dodají aerolinkám v jihovýchodní Asii v období 2023 až 2042 celkem 4225 letadel pro komerční účely. Z toho 3390 připadá na letadla s jednou uličkou a 770 na letadla s dvěma uličkami, tedy na stroje určené na dlouhé vzdálenosti, jako jsou například zaoceánské lety. Zbytek tvoří letadla pro regionální a nákladní dopravu.


Zdroj: ČTK

Investiční příležitosti

Jestli jste již načerpali dost informací, přišel čas zamyslet se, jak je využít. Pokud máte chuť zapojit se do světa investic, stačí si vybrat svou příležitost.

top