investice.cz /magazín
Vaše investiční příležitosti

Ranní zpravodaj: Index S&P 500 ztratil přibližně 0,2 %

21.06.2024
S&P500akcieburzadow jonesnasdaqusa

Francouzský luxusní koncern LVMH expanduje do restauračního odvětví

21.06.2024
akviziceevropainvestice

Honeywell koupí za 1,9 miliardy USD technologickou firmu CAES Systems

20.06.2024
akviziceinvesticetechnologieusa

Výrobce čipů Nvidia se stal nejhodnotnější firmou na světě

19.06.2024
AIakcieburzanvidia

Akcie Avastu se po dnešku kvůli fúzi s NortonLifeLock přestanou obchodovat

09.09.2022

Obchodování na pražské burze s nimi skončilo již ve středu...

Akcie antivirové firmy Avast se po dnešku přestanou obchodovat na londýnské burze. Obchodování na pražské burze s nimi skončilo již ve středu. Důvodem je spojení s americkou firmou NortonLifeLock. Nové akcie nástupnické společnosti budou vydané 13. září. Vyplývá to z informací společnosti.

Současní akcionáři Avastu obdrží akcie NortonLifeLock. Akcionáři obou společností mají na výběr ze dvou možností sloučení. Varianta číslo jedna počítá s výplatou 90 procent v hotovosti a zbylých deset procent budou tvořit akcie nově vzniklé společnosti. Majitelé akcií Avastu získají 7,61 dolaru (165 Kč) za akcii. Druhá varianta počítá s nižší výplatou hotovosti za 31procentní podíl, tedy 2,37 dolaru, a zbylých 69 procent budou tvořit akcie nové společnosti. Některé makléřské domy však mohou vyplácet pouze hotovost za cenu akcie při převzetí.

Minulý týden britský antimonopolní úřad (CMA) jako poslední regulátor definitivně schválil převzetí Avastu NortonLifeLockem za 8,6 miliardy USD (211,2 miliardy Kč). Trh s bezpečnostním softwarem zůstane podle úřadu konkurenční i po spojení obou firem. NortonLifeLock očekává dokončení transakce tento měsíc. Avast a NortonLifeLock se dohodly na převzetí loni v srpnu.

Avast je česká nadnárodní antivirová společnost, která na trhu působí od roku 1988. Je jedním z průkopníků v oboru počítačového zabezpečení. Dodává bezpečnostní programy pro počítače a mobilní zařízení a podle odborníků se řadí ke světové špičce. Produkty Avastu využívá přes 435 milionů uživatelů po celém světě, z velké části bezplatně. Firma uvádí, že zaměstnává více než 1700 lidí a že každý měsíc zablokuje 1,5 miliardy počítačových útoků.


Zdroj: ČTK

Investiční příležitosti

Jestli jste již načerpali dost informací, přišel čas zamyslet se, jak je využít. Pokud máte chuť zapojit se do světa investic, stačí si vybrat svou příležitost.

top