investice.cz /magazín
Vaše investiční příležitosti
Víc než na termíňáku

Ranní zpravodaj: Americké akcie v úterý uzavřely v červených číslech

21.02.2024
S&P500akcieburzadow jonesnasdaqusa

Skutečný důvod proč akcie rostou, pravidla hry se změnily

21.02.2024
akcieburzaekonomikausa

Amazon se stane součástí akciového indexu Dow Jones

21.02.2024
akcieamazonburzadow jones

ExxonMobil varoval, že by ho byrokracie mohla v EU odradit od investic

20.02.2024
evropainvesticeregulace

SpaceX nabídl další akcie

07.12.2023

Nabídka by podnik ocenila na více než 175 miliard dolarů...

Americká vesmírná společnost SpaceX nabídla investorům další akcie. S odvoláním na informované zdroje to dnes uvedla agentura Bloomberg. Nabídka by podnik ocenila na více než 175 miliard dolarů (3,9 bilionu Kč). Firma se k agenturním informacím bezprostředně nevyjádřila. Zakladatelem a šéfem podniku je miliardář Elon Musk.

Objem nabídky, která zatím nemá konečnou podobu, by se mohl ještě zvýšit a s ní i hodnota podniku. Současné ocenění firmy se pohybuje kolem 150 miliard dolarů, což z ní dělá jednu z nejhodnotnějších soukromých firem na světě.

Miliardář a investor Ron Baron v listopadu odhadl, že SpaceX bude mít do roku 2030 hodnotu zhruba 500 miliard dolarů. Baron podle serveru CNBC vlastní akcie firmy v hodnotě přesahující jednu miliardu dolarů.

Pod SpaceX patří i divize satelitního internetu Starlink. Musk v listopadu uvedl, že tato divize dosáhla bodu, kdy generuje dostatek tržeb na pokrytí nákladů. Cílem Starlinku je vytvořit síť, která by pomocí několika tisíc malých satelitů na oběžné dráze kolem Země umožnila vysokorychlostní připojení k internetu z jakéhokoli místa na světě. Divize má přibližně 5000 satelitů na nízké oběžné dráze Země.


Zdroj: ČTK

Investiční příležitosti

Jestli jste již načerpali dost informací, přišel čas zamyslet se, jak je využít. Pokud máte chuť zapojit se do světa investic, stačí si vybrat svou příležitost.

top