Německo a Belgie přezkoumají možná zdravotní rizika spojená s iPhonem 12

Paříž tento týden oznámila, že tento chytrý telefon přechodně stáhne z prodeje...

Německo a Belgie přezkoumají možná zdravotní rizika spojená s iPhonem 12
 Redakce
Redakce

Německo a Belgie přezkoumají možná zdravotní rizika spojená s iPhonem 12 od společnosti Apple. S odvoláním na dnešní vyjádření belgického státního tajemníka pro digitalizaci a německého regulátora o tom informovala agentura Reuters. Paříž tento týden oznámila, že tento chytrý telefon přechodně stáhne z prodeje, protože vyzařuje příliš silné elektromagnetické vlny. Společnost Apple ve středu uvedla, že iPhone 12, uvedený na trh v roce 2020, byl certifikován několika mezinárodními orgány, podle nichž splňuje normy.

"Je mou povinností zajistit, aby všichni občané... byli v bezpečí," uvedl v prohlášení belgický státní tajemník pro digitalizaci Mathieu Michel. "Urychleně jsem se obrátil na (regulační) úřad IBPT-BIPT a požádal ho o analýzu potenciálního nebezpečí výrobku," uvedl Michel. Dodal, že regulační úřad rovněž vyzval, aby později přezkoumal všechny telefony Apple i zařízení jiných výrobců.

Reklama

Německá Spolková agentura pro sítě (BNetzA) uvedla, že postup Francie by mohl sloužit jako vodítko pro celou Evropu a že pokud celý proces ve Francii dostatečně pokročí, prozkoumá tuto otázku i pro německý trh. "Spolková agentura pro sítě je v úzkém kontaktu s odpovědným orgánem ve Francii," uvedl regulátor.

Nizozemský regulátor digitálního odvětví uvedl, že se záležitostí zabývá a požádá americkou firmu o vysvětlení. Zdůraznil ale, že "neexistuje žádné akutní bezpečnostní riziko". Italské ministerstvo průmyslu informovalo, že situaci sleduje, ale prozatím nepodniká žádné kroky.

Reklama

Telefony iPhone jsou klíčovým produktem Applu a na tržbách této nejhodnotnější společnosti světa se podílejí zhruba polovinou. Dosud se celosvětově prodalo podle odhadů přes 2,3 miliardy iPhonů.

Vědci v posledních dvou desetiletích provedli obrovské množství studií, aby posoudili zdravotní rizika plynoucí z mobilních telefonů. Podle Světové zdravotnické organizace (WHO) nebylo zjištěno, že by používání mobilních telefonů mělo nepříznivé účinky na zdraví, připomněla agentura Reuters.


Zdroj: ČTK

Reklama

Vědomosti dne

Proč cena zlata stále roste?

Zlato je cenný kov, který provází lidstvo po tisíciletí. Vždy bylo symbolem bohatství a napříč věky vždy dokázalo udržet svou hodnotu. A právě v tom spočívá jeho přitažlivost pro investory. Je to aktivum, které dlouhodobě obstálo přes všechny krize a ekonomické turbulence. Proč je zlato dobrá investice a proč jeho cena dlouhodobě roste?

Jak začít investovat

Investování je jedním ze způsobů, jak se účinně bránit proti inflaci a ochránit své peníze. Základem však je, poznat nejprve své možnosti, preference a stanovit si realistická očekávání. Váš investiční plán by měl počítat se třemi základy investování - výnosem, rizikem a likviditou.

Co je inflace a jak se projeví v investování?

Již druhá polovina roku 2021 přinášela první predikce možného turbulentního růstu cen v následujícím obdobím. V České republice v té době také začala pomalu stoupat míra meziroční inflace. Ze standardních z posledních let 2-3 % se inflace ke konci roku vyšplhala na 6,6 % a další růst na sebe nenechal dlouho čekat.

Reklama
Reklama