investice.cz /magazín
Vaše investiční příležitosti
Víc než na termíňáku

Ranní zpravodaj: Hlavní akciové průměry mírně poklesly

22.02.2024
S&P500akcieburzadow jonesnasdaq

GEVORKYAN vstupuje na burzu s duálním listingem v Bratislavě

22.02.2024
akcieburzagevorkyan

Nvidia zvýšila čtvrtletní zisk o 769 procent

22.02.2024
akcieburzanvidiatržby

Ranní zpravodaj: Americké akcie v úterý uzavřely v červených číslech

21.02.2024
S&P500akcieburzadow jonesnasdaqusa

Automobilce General Motors klesl čtvrtletní zisk

25.04.2023

Díky vyšším cenám a nad očekávání vysoké poptávce ale firma zlepšila celoroční výhled zisku...

Americké automobilce General Motors (GM) klesl v prvním čtvrtletí zisk před zdaněním na 3,8 miliardy dolarů (bezmála 81 miliard Kč) ze čtyř miliard USD před rokem. Díky vyšším cenám a nad očekávání vysoké poptávce ale firma zlepšila celoroční výhled zisku, stojí v jejím dnešním sdělení.

Největší americká automobilka očekává celoroční zisk před zdaněním v rozmezí 11 až 13 miliard dolarů, což je o 500 milionů dolarů více proti předchozí prognóze. Akcie detroitské společnosti na výsledky reagovaly růstem o více než dvě procenta.

Tržby v období od ledna do března činily 36 miliard dolarů, a byly tak o čtyři miliardy nižší než ve stejném období loni. Výsledek za první čtvrtletí ale překonal interní prognózy společnosti, řekl finanční ředitel Paul Jacobson.

K vyššímu zisku před zdaněním pomohli GM zákazníci ochotní si za její vozy připlatit téměř 1800 dolarů. Zisk z vyšších cen více než kompenzoval zvýšené náklady, uvedla firma.

Analytici z Wall Street vidí nedávné snížení cen ze strany výrobce elektromobilů Tesla jako hrozbu pro marže konkurenčních automobilek. Jacobson ale řekl, že GM se drží své cenové strategie. "Máme opravdu dobrý pocit z toho, kde právě teď ceny máme, a zdá se, že spotřebitelé naše produkty chtějí," řekl finanční ředitel.


Zdroj: ČTK

Investiční příležitosti

Jestli jste již načerpali dost informací, přišel čas zamyslet se, jak je využít. Pokud máte chuť zapojit se do světa investic, stačí si vybrat svou příležitost.

top