investice.cz /magazín
Vaše investiční příležitosti
Víc než na termíňáku

Nio zvažuje další rušení pracovních míst

07.12.2023
EVautoprácečína

SpaceX nabídl další akcie

07.12.2023
akcieburzainvestice

Ranní zpravodaj: Americké akcie v úterý uzavřely smíšeně

06.12.2023
S&P500akcieburzadow jonesnasdaq

Tržby obchodníků klesají již půldruhého roku

06.12.2023
cenaobchodtržbyčesko

Templeton vs. Penta - jak dopadne vlastníků souboj na Fortuně?

13.04.2017

Investiční fond Templeton, který vlastní nebo radí údajně celkem 10,5 % akcionářů na titulu Fortuna, napadl majoritního vlastníka ...

Investiční fond Templeton, který vlastní nebo radí údajně celkem 10,5 % akcionářů na titulu Fortuna, napadl majoritního vlastníka kontrolovaného Pentou ohledně poslední rumunské akvizice, která je dle Templetonu příliš drahá ve srovnání například s předchozí akvizicí Hattrick Sports. Firma prý také nezveřejnila k akvizici dostatek informací.

Nastává zajímavá situace, kdy aktivistický investor se probouzí a posiluje cenu akcií, zatímco majoritní Penta se snaží cenu spíše srazit a vykoupit levně zbývajících cca 20 % akcionářů, které potřebuje k tomu, aby pak mohla vytěsnit levněji těch posledních 10 % držitelů akcií za cenu cca 95-96 CZK za akcii. Akcie tak mohou spekulativně posilovat v očekávání, že Penta bude muset připlatit, pokud chce vykoupit podíl Templetonu, který pravděpodobně kontroluje příliš mnoho akcií na to, aby je Penta mohla následně vytěsnit za 95 CZK/akcii.

Investiční příležitosti

Jestli jste již načerpali dost informací, přišel čas zamyslet se, jak je využít. Pokud máte chuť zapojit se do světa investic, stačí si vybrat svou příležitost.

top