investice.cz /magazín
Vaše investiční příležitosti
Víc než na termíňáku

Microsoft investuje do AI firmy G42

16.04.2024
AIakviziceinvesticemicrosofttechnologie

Zisk Bank of America ve čtvrtletí klesl

16.04.2024
akciebankatržbyusa

Odbyt smartphonů ve čtvrtletí vzrostl

15.04.2024
applesamsungsvěttechnologie

Ranní zpravodaj: Americké akcie se ve čtvrtek odrazily výše od posledního výprodeje

12.04.2024
S&P500akcieburzadow jonesnasdaqusa

Templeton vs. Penta - jak dopadne vlastníků souboj na Fortuně?

13.04.2017

Investiční fond Templeton, který vlastní nebo radí údajně celkem 10,5 % akcionářů na titulu Fortuna, napadl majoritního vlastníka ...

Investiční fond Templeton, který vlastní nebo radí údajně celkem 10,5 % akcionářů na titulu Fortuna, napadl majoritního vlastníka kontrolovaného Pentou ohledně poslední rumunské akvizice, která je dle Templetonu příliš drahá ve srovnání například s předchozí akvizicí Hattrick Sports. Firma prý také nezveřejnila k akvizici dostatek informací.

Nastává zajímavá situace, kdy aktivistický investor se probouzí a posiluje cenu akcií, zatímco majoritní Penta se snaží cenu spíše srazit a vykoupit levně zbývajících cca 20 % akcionářů, které potřebuje k tomu, aby pak mohla vytěsnit levněji těch posledních 10 % držitelů akcií za cenu cca 95-96 CZK za akcii. Akcie tak mohou spekulativně posilovat v očekávání, že Penta bude muset připlatit, pokud chce vykoupit podíl Templetonu, který pravděpodobně kontroluje příliš mnoho akcií na to, aby je Penta mohla následně vytěsnit za 95 CZK/akcii.

Investiční příležitosti

Jestli jste již načerpali dost informací, přišel čas zamyslet se, jak je využít. Pokud máte chuť zapojit se do světa investic, stačí si vybrat svou příležitost.

top