ZOOT 6,50/2021

Proč dluhopis ZOOT a.s.?

Obchodní model emitenta kombinující výhody internetového a klasického prodeje je celosvětově unikátní. Je postaven na logistickém a informačním systému, který si společnost sama vyvinula pro potřeby tohoto hybridního modelu. Systém je navíc dobře škálovatelný, což usnadňuje adaptaci na nové trhy a představuje tak významnou konkurenční výhodu a hodnotné aktivum.

Firma staví na lokalizaci, tzn. pro každou zemi vytváří vlastní jazykovou mutaci webových stránek a také specifický obsah, včetně módních kolekcí. Důvěryhodnost a lokální známost pomáhá budovat i síť kamenných obchodů.

Na svém trhu nemá emitent relevantní konkurenci a v podstatě soutěží s globálními hráči. Oproti nim ale ZOOT pracuje s osobním přístupem k zákazníkovi. Nejen díky fyzickému kontaktu v kamenných obchodech, ale i personalizovanému a inspirativnímu obsahu (styl komunikace, denní newslettery, vlastní časopis). Cílí též na nové značky a zboží, které nejsou v dané lokalitě snadno dostupné.

V rámci dalšího rozvoje se zaměří na tři základní vývojové trendy. Za prvé využívání mobilních zařízení, nejen pro mobilní verzi stránek, ale též aplikace umožňující mobilní platby a mobilní prodejní místa. Za druhé personalizaci, tj. například tvorbu osobních profilů zákazníků nebo komplexní věrnostní program. A za třetí škálovatelný obchodní model, který umožňuje na novém trhu do tří let dosáhnout ziskového provozu.

Do konce roku 2019 plánuje emitent zvýšit počet obchodů na 93, vybudovat dva nové distribuční sklady, dosáhnout 130 milionů návštěv a více než 1300 tisíc registrovaných zákazníků.


Tip: ZOOT a.s.- zdařilý příklad investice do technologické společnosti


Výhody dluhopisu

  • Pevná úroková sazba 6,5 %
  • Relativně krátká splatnost: 4 roky
  • Výplata úroků pololetně

Rizika dluhopisu

  • Zhroucení informačního systému a ztráta dat (ošetřeno cloudovým řešením a zálohami)
  • Kapitálově silné skupiny mohou vstupovat na trh s podobným konceptem (emitent má náskok, vysoký tržní podíl a neustále inovuje)
  • Prudce rostoucí společnost je náročná na komplexní řízení (akcinonářem je renomovaný private equity investor)
  • V době hospodářského poklesu mohou lidé značně omezit výdaje za zbytné věci, jako je móda (společnost je flexibilní, fixní náklady nízké)
  • Výkyvy, respektive významnější změny kurzu – firma nakupuje převážně v Eurech a prodává v CZK (zajištění standardními mechanismy, současný udržovaný kurz CZK je pro ZOOT nevýhodou, uvolnění spojené s posílením kurzu bude naopak ekonomicky přínosné)

Více v PDF

BHS
Získejte náskok ve světě investic
Děkujeme za Váš zájem. Zajímavé novinky ze světa investic Vám dorazí na email.
Do té doby můžete informace získávat třeba sledováním našeho magazínu.

Četl/a jsem Zásady ochrany osobních údajů a uděluji souhlas se zpracováním svých osobních údajů za podmínek v něm uvedených.

Ozvěte se
+420 255 710 710 +420 255 710 710