investice.cz

Vaše investiční příležitosti

Zákaznická centra ČEZ se mění v poradenská zaměřená na zelenou energii

14.06.2021

Zákaznická centra energetické společnosti ČEZ, jichž je 24 v ČR, se mění na poradenská. Chtějí více prosazovat zelenou energii, obnovitelné zdroje a úspory energií. Registrují dlouhodobý úbytek klientů, což posílila pandemie koronaviru. On-line platforma polostátní firmy rostla měsíčně v poslední době o desítky procent. Skupina chystá na konec roku novou verzi rozhraní ČEZ on-line pro počítač, tablet i mobilní telefony. ČTK to řekl ředitel prodeje ČEZ Prodej Jan Foubík.

Společnost dnes otevřela v Plzni první showroom, kde si mohou lidé pořídit na míru fotovoltaické panely na střechy, baterie a systémy k propojení fotovoltaiky s tepelným čerpadlem. "Poslední dva roky registrujeme meziroční nárůst zájmu o 100 procent a letos to bude minimálně stejně," řekl technologický manažer Jakub Rous.


Podle Foubíka chce mít skupina do dvou let menší showroomy ve všech zákaznických centrech. "Dosud bylo možné vidět naše nejnovější technologie jen na veletrzích. Teď máme v Plzni k dispozici hned dva rodinné domy. První jim přiblíží naši fotovoltaiku s bateriovým řešením, vytvořenou na míru českým podmínkám. Druhá ukazuje její fungování ve spojení s tepelným čerpadlem, která umožňuje nastavit řízení podle počasí a ovládat z mobilu také další spotřebiče," řekl mluvčí ČEZ Ota Schnepp.


Rekonstruované centrum Plzeň s plochou 1000 m2, kde pracuje 12 konzultantů, přišlo firmu na deset milionů. "Během covidu se snížila návštěvnost o 13 procent. Některé požadavky úplně vymizely a některé se přelily do neosobní komunikace. Pokles zůstane. Není to dané jen covidem, ale i aktivní prací se zákazníky z on-line kanceláře," řekla manažerka center Slavěna Summerfield. Například výši zálohy by mohli lidé měnit z domova. "V zákaznických centrech si nepřihlásíte jen elektřinu a plyn, ale vyřídíte celkově problematiku energií," uvedl Foubík. Ve třech callcentrech firmy narostl počet dotazů během pandemie o 45 až 50 procent.


Zdroj: ČTK
"Skupina ČEZ plánuje postupně uzavírat uhelné elektrárny. Důvodem jsou tenčící se zásoby hnědého uhlí a snaha snižovat emise skleníkových plynů. Tento proces výrazně ovlivní český energetický mix."

Štěpán Křeček, hlavní ekonom BHS

Mohlo by vás také zajímat

Twitter zavede funkci spropitného celosvětově a také v bitcoinech

25.09.2021

Internetová sociální síť twitter se rozhodla rozšířit funkci, která uživatelům umožňuje jednoduše...

Facebook od roku 2016 investoval přes 13 mld. USD do bezpečnostních opatření

23.09.2021

Americká společnost Facebook dnes na blogu oznámila, že od roku 2016 investovala přes 13 miliard dolarů...

Evergrande slíbila, že uhradí úroky z domácích dluhopisů splatné ve čtvrtek

23.09.2021

Hlavní divize zadlužené čínské realitní společnosti Evergrande oznámila, že včas uhradí úroky z...

top