Proč je neschválení zrušení Obamacare pro trhy negativní?

27.03.2017

Tvrdé jádro republikánů Trumpovi jasně dalo najevo, kdo je pánem a bude požadovat řadu kompromisů. Problémy při první velké legislativě naznačují, že politická jednání o všech dalších budoucích návrzích budou těžká, zdlouhavá a plná kompromisů. To snižuje rychlost a velikost pozitivního dopadu Trumpových návrhů na reálnou ekonomiku a akcie. Část investorů vybírá zisky, protože současný silný růst akcí zahrnoval očekávání rychlých a výrazných dopadů Trumpa na ekonomiku.

Omezení výdajů Obamacare mělo vytvořit finanční prostor pro fiskální stimul a snížení daní. Tím, že se nepovedlo tyto úspory v oblasti zdravotnictví prosadit, budou jakékoliv stimulativní opatření, jako např. snížení daní, muset být menší a nebo financované zvýšením dluhu či úsporami v jiných oblastech, kde vyjednávání úspor bude extrémně těžké, nepopulární a zdlouhavé, Trump si nadělá nepřátele.

Financovat fiskální stimulus zvýšením dluhu je nejen těžké, ale v současnosti bez růstu dluhového stropu i nemožné. Amerika je na hranici možností v současnosti platného dluhového stropu a Trump na zvýšení stropu potřebuje souhlas parlamentu. Posunutí dluhového stropu bývá tradičně velká politická bitva, takže zvednutí nebude lehké.

Váš investiční magazín

Ceny zlata jsou nejvýhodnější za půldruhého roku

16.08.2018

Cena zlata se na konci dubna po předchozím růstu otočila směrem dolů a v tomto...

Čerpací stanice mění značení pohonných hmot. Ceny zůstávají stejné

16.08.2018

Cena pohonných hmot se v uplynulém týdnu měnila jen o haléře. Většina čerpacích stanic ponechala ceny benzínu a nafty na hodnotách z minulého týdne. Aktuální vývoj na trhu pohonných hmot v České republice lze hodnotit jako stabilní bez výrazných trendů. Podobné to bude i v následujícím týdnu, kdy nelze očekávat významné změny v cenách benzínu a nafty.

Proč Elon Musk raději rychle upřesňuje své odvážné tweety?

15.08.2018

Rozsah kontroverze, kterou majitel společnosti Tesla Elon Musk vyvolal svým vyjádřením o možném stažení akcií Tesly z trhu...

BHS
Získejte náskok ve světě investic
Děkujeme za Váš zájem. Zajímavé novinky ze světa investic Vám dorazí na email.
Do té doby můžete informace získávat třeba sledováním našeho magazínu.

Četl/a jsem Zásady ochrany osobních údajů a uděluji souhlas se zpracováním svých osobních údajů za podmínek v něm uvedených.

Ozvěte se
+420 255 710 710 +420 255 710 710