investice.cz /magazín
Vaše investiční příležitosti

Ranní zpravodaj: Dow Jones se poprvé v historii dotkl hranice 40 000 bodů

17.05.2024
S&P500akcieburzadow jonesnasdaqusa

Reddit podepsal smlouvu s OpenAI

17.05.2024
AIakcietechnologie

Ranní zpravodaj: Všechny tři hlavní americké indexy uzavřely na rekordních hodnotách

16.05.2024
S&P500akcieburzadow jonesnasdaqusa

ČEZ investuje do roku 2030 v Ústeckém kraji 100 miliard Kč

16.05.2024
investiceČEZčesko

Zisky ČEZu se odrážejí ode dna

20.03.2018

Energetický gigant ČEZ ve výsledcích příjemně překvapil jak ve 4. kvartále, tak za celý loňský rok. Situace se tedy postupně lepší a vytváří prostor pro návrh ...

Energetický gigant ČEZ ve výsledcích příjemně překvapil jak ve 4. kvartále, tak za celý loňský rok. Situace se tedy postupně lepší a vytváří prostor pro návrh slibné dividendy před valnou hromadou. Poslední kvartály nabízí firmě větší šanci zajistit si ceny elektřiny na další roky. Nejistotou je ale výše dividendy a případné vypořádání se soukromými akcionáři v případě dělení ČEZu za účelem stavby nových reaktorů.
 
Výhled hospodaření ČEZu potvrzuje očekávání, že by letos měly výsledky dosáhnout svého dna. Od něj by se mělo hospodaření firmy odrazit vzhůru koncem letošního roku. Je ale možné, že k tomu dojde až v průběhu roku příštího.
 
Nejistotu pro akcionáře nadále představuje cena, resp. protihodnota, kterou by soukromí akcionáři získali v případě dělení ČEZu kvůli stavbě nových reaktorů. Očekávání potřeby velkých investic na stavbu nových reaktorů může vést k opatrnému vyplácení dividendy. Křivka termínových kontraktů elektřiny bude také klíčovým faktorem obratu hospodaření společně s cenou emisních povolenek.

Investiční příležitosti

Jestli jste již načerpali dost informací, přišel čas zamyslet se, jak je využít. Pokud máte chuť zapojit se do světa investic, stačí si vybrat svou příležitost.

top