investice.cz /magazín
Vaše investiční příležitosti

Lékárny Pilulka loni zvýšily svou ztrátu

29.05.2024
akcieprodejtržbyčesko

Poptávka po iPhonech v Číně oživuje

28.05.2024
appleprodejčína

Japonské automobilky vyvinou nové motory upravené pro elektromobily

28.05.2024
EVautojaponskovýroba

Ranní zpravodaj: Očekávání ohledně snížení úrokových sazeb

27.05.2024
akcieburzaekonomikainflaceusa

USA hodlají investovat stamilióny dolarů do farmaceutického průmyslu, na boj proti rezistenci lidstva na antibiotika, očekává se tak vznik mnoha nových společností a posílení stávajících.

13.07.2016

Farmaceutický průmysl v posledním desetiletí trochu stagnoval právě ve výzkumu a výrobě antibiotik. Světové vlády nyní začínají společnosti pobízet k větší aktivitě, k účinnějšímu boji proti antimikrobiální rezistenci a doplnění arzenálu léků.

Farmaceutický průmysl v posledním desetiletí trochu stagnoval právě ve výzkumu a výrobě antibiotik. Díky nadužívání antibiotik jsou bakterie na antibiotika již ve veliké míře rezistentní a také výnos pro farmaceutické společnosti z léku z řad antibiotik není již tak zajímavý, peníze vložené do klinických studií jsou prakticky nevratné, jelikož se během studie často ukáže právě možná rezistence bakterií na vyvíjený preparát.

Světové vlády nyní začínají společnosti pobízet k větší aktivitě, k účinnějšímu boji proti antimikrobiální rezistenci a doplnění arzenálu léků. Giganti jako Roche Holding AG a Merck & Co dostali již dotace od americké vlády k řešení této problematiky.

"Některé velké farmaceutické společnosti znovu dostávají prostor a nové firmy zaměřené na rozvoj antibakteriální ochrany se objevují jako průmyslový miláčkové," řekl Otto Mahadevia, výkonný ředitel Spero Therapeutics LLC, biofarmaceutické společnosti v Massachusetts, která se také zabývá výzkumem nové léčby bakteriálních infekcí.

V loňském roce Británie a Čína založily společný fond pro financování výzkumu zaměřeného na boj proti antimikrobiální rezistenci.

V lednu letošního roku se více než 80 farmaceutických, biotechnologických a diagnostických společností, jako například: Roche, Pfizer Inc., Novartis AG a GlaxoSmithKline Plc, na Světovém ekonomickém fóru zavázalo k aktivnímu řešení ohrožení lidstva antimikrobiální odolností. Průzkum společnosti Bloomberg ukázal, že 18 z těchto společností plánuje, ještě letos, zvýšení výdajů na antibiotický výzkum v průměru o 36 procent a navýšení počtu zaměstnanců z řad výzkumných pracovníků o 6,5 procenta.

Společnost Glaxo, která utratila miliardu dolarů na výzkum antibiotik v posledních deseti letech, se připravuje na přesun nového produktu s názvem Gepotidacin do nejmodernější fáze klinického testování, jehož cílem je porazit multirezistentní E. Coli.

Americké farmaceutické společnosti nyní, v souvislosti s nárůstem výdajů, volají po rozšíření patentového zákona, chtějí tak více chránit své investice.

 

Zdroj: Bloomber.com

Autor citovaného článku: Jason Gale, Marthe Fourcade

Zdroj obrázku: aktualne.cz

Investiční příležitosti

Jestli jste již načerpali dost informací, přišel čas zamyslet se, jak je využít. Pokud máte chuť zapojit se do světa investic, stačí si vybrat svou příležitost.

top