investice.cz /magazín
Vaše investiční příležitosti
Víc než na termíňáku

Tesla uvedla elektrický pick-up Cybertruck

01.12.2023
EVautotechnologietesla

ECB klade na Société Générale kvůli riziku přísnější požadavky

01.12.2023
bankaevroparegulace

Ranní zpravodaj: Americké akcie byly ve středu smíšené

30.11.2023
S&P500akcieburzadow jonesnasdaq

Vista Outdoor odmítl nabídku na spojení s českou Colt CZ

30.11.2023
CZGakviziceinvestice

Tesla sníží v prosinci výrobu v závodě v Šanghaji o 20 %

05.12.2022

S odvolám na informované zdroje to dnes uvedla agentura Bloomberg...

Americká automobilka Tesla plánuje tento měsíc ve svém závodu v Šanghaji snížit produkci ve srovnání s listopadem o 20 procent. S odvolám na informované zdroje to dnes uvedla agentura Bloomberg, sama Tesla se k těmto informacím nevyjádřila.

Šanghajský závod minulý měsíc dodal 100.291 elektromobilů, což je od jeho otevření v roce 2020 rekord, uvedla agentura Nová Čína. Automobilka snížila v Číně ceny svých vozů Model 3 a Model Y až o devět procent. Nabídla k nim také výhodné pojištění, takže v listopadu prodej aut vyrobených v Číně meziměsíčně stoupl o 40 procent a meziročně téměř o 90 procent.

Továrna v Šanghaji slouží jako hlavní exportní centrum společnosti a je prvním závodem Tesly mimo Spojené státy. Firma začala s jeho výstavbou, když se čínská vláda rozhodla umožnit zahraničním společnostem plné vlastnictví výrobních závodů v Číně.


Zdroj: ČTK

Investiční příležitosti

Jestli jste již načerpali dost informací, přišel čas zamyslet se, jak je využít. Pokud máte chuť zapojit se do světa investic, stačí si vybrat svou příležitost.

top