investice.cz /magazín
Vaše investiční příležitosti

Ranní zpravodaj: Akcie společnosti Nvidia vzrostly o zhruba 11 %

24.05.2024
akcieburzanvidiausa

Značky McDonald's a KFC poškozuje v Asii a na Blízkém bojkot Izraele

24.05.2024
asiemcdonaldsobchod

Google v brzké době zahájí výrobu svých chytrých telefonů Pixel v Indii

24.05.2024
asiegoogletechnologievýroba

Výrobce počítačů Lenovo zvýšil čtvrtletní zisk o 118 %

23.05.2024
lenovoprodejtechnologietržby

Společnost Shell testuje malé senzory, které jí pomohou v hledání nových nalezišť ropy, nápad vzešel z teorie Alebrta Ensteina.

12.07.2016

Innoseis senzory, jak se prototyp nazývá, vynalezli dva fyzici v Amsterodamu. Senzory ne větší než pěst vypadají, jako krabice trčící z golfového odpaliště.

Innoseis senzory, jak se prototyp nazývá, vynalezli dva fyzici v Amsterodamu. Senzory ne větší než pěst vypadají, jako krabice trčící z golfového odpaliště.

Royal Dutch Shell, který testuje tyto Innoseis senzory doufá, že právě tato bezdrátová zařízení lehce nahradí nynější nákladné geodetické vybavení.

Senzory využívají teorie Ensteina o gravitačních vlnách, senzory musí být tak citlivé, že rozpoznají chvění země o velikosti 0.000000000000000001 metru nebo o jedné desetitisícině šířky protonu.

Prototyp kombinuje analogový a softwarový systém, který výrazně zmenšuje hmotnost a náklady vybavení.

Světově uznávaný astronom Mark Beker o využití teorie gravitačních vln, pro vyvynutí Innoseis senzorů řekl: ,, Až dosud byla astronomie, jako sledovat symphonii hrát bez zvuku. Je to, jako když najednou někdo zapne hudbu, budete rozumět ještě mnohem víc a dostanete se mnohem dál. Včetně, nalezení většího množství ropy.“

 

Zdroj: Bloomber.com

Autor citovaného článku: Eric Roston, Bloomberg

Zdroj obrázku: Bloomberg.com

Investiční příležitosti

Jestli jste již načerpali dost informací, přišel čas zamyslet se, jak je využít. Pokud máte chuť zapojit se do světa investic, stačí si vybrat svou příležitost.

top