investice.cz /magazín
Vaše investiční příležitosti

Historický vztah mezi nezaměstnaností, sazbami a výkonností amerických akcií

29.03.2023
akcieekonomikausa

Banka Credit Suisse stále pomáhá bohatým Američanům vyhýbat se daním

29.03.2023
bankadaněusa

Německý antimonopolní úřad zkoumá vliv Microsoftu na hospodářskou soutěž

28.03.2023
microsoftpodnikáníregulace

Společnost Alibaba se plánuje rozdělit na šest samostatných divizí

28.03.2023
akciealibababurzačína

Renault zvýšil tržby o pětinu na 9,8 miliardy eur

21.10.2022

Firma těžila z toho, že prodávala svá vozidla dráž...

Francouzská automobilka Renault zvýšila ve třetím čtvrtletí tržby meziročně o pětinu na 9,8 miliardy eur (240 miliard Kč). Firma těžila z toho, že prodávala svá vozidla dráž. V tiskové zprávě dnes také potvrdila celoroční výhled.

Vyšší ceny za automobily se na růstu tržeb podílely z více než poloviny. Z čísel už jsou vyňaty údaje z opuštěného podnikání v Rusku, odkud se společnost stáhla po začátku války na Ukrajině. Tržby byly v souladu s očekáváním analytiků.

Renault prodal od července do září 481.000 aut, meziročně o 2,4 procenta méně. Zisk společnost zveřejňuje, jak je ve Francii obvyklé, jen za pololetí. Podnik zopakoval, že za celý rok chce zvýšit provozní marži na více než pět procent z loňských 3,6 procenta.

Management má v plánu 8. listopadu informovat o další strategii a o střednědobých cílech. Podle agentury DPA by také mohl zveřejnit novinky ke strategické alianci s japonskou automobilkou Nissan.

V poslední době se spekulovalo, že Japonci by mohli koupit divizi elektromobilů Renaultu, která by se odštěpila, a na oplátku by Francouzi snížili svůj 43procentní podíl v Nissanu na 15 procent. Podle agentury Reuters by to byla největší změna ve vztahu obou firem od roku 2018, kdy byl zadržen jejich generální ředitel Carlos Ghosn.


Zdroj: ČTK

Investiční příležitosti

Jestli jste již načerpali dost informací, přišel čas zamyslet se, jak je využít. Pokud máte chuť zapojit se do světa investic, stačí si vybrat svou příležitost.

top