investice.cz /magazín
Vaše investiční příležitosti

Ranní zpravodaj: Dow Jones se poprvé v historii dotkl hranice 40 000 bodů

17.05.2024
S&P500akcieburzadow jonesnasdaqusa

Reddit podepsal smlouvu s OpenAI

17.05.2024
AIakcietechnologie

Ranní zpravodaj: Všechny tři hlavní americké indexy uzavřely na rekordních hodnotách

16.05.2024
S&P500akcieburzadow jonesnasdaqusa

ČEZ investuje do roku 2030 v Ústeckém kraji 100 miliard Kč

16.05.2024
investiceČEZčesko

Ranní zpravodaj: Index S&P 500 vzrostl zhruba o 1,1 %

03.05.2024

Tržní události předchozího dne

Předseda Federálního rezervního systému Jerome Powell ve středu odmítl názor, že by Fed měl opět uvažovat o zvýšení úrokových sazeb vzhledem k tomu, že inflace na začátku roku přestala klesat. A zdálo se, že trhy tento krok ve čtvrtek oslavily.

Index Russell 2000 s malou kapitalizací, který je považován za vysoce citlivý na úrokové sazby a výrazně se mění, když se mění nálada investorů ohledně vývoje úrokových sazeb Fedu, ve čtvrtek vzrostl o více než 1,7 %. Realitní sektor, další sektor citlivý na úrokové sazby, vedl jedenáct sektorů v indexu S&P 500 a vzrostl o přibližně 1,7 %. Mezitím index S&P 500 vzrostl zhruba o 1,1 %, zatímco index Dow Jones Industrial Average si připsal 1,0 %. V čele růstu stál technologický index Nasdaq Composite , který vzrostl o 1,6 %. Hlavní globální stratég společnosti JPMorgan Asset Management Gabriela Santosová zdůvodnila, proč si investoři po Powellových obavách oddechli. "Nakonec si myslím, že úlevu přineslo už jen to, že zvýšení sazeb opravdu není na stole a že byly vlastně oceněny už před včerejším zasedáním".

Akcie společnosti Zoetis ve čtvrtek zvrátily svuj nedávný medvědí trend a vzrostly poté, co výrobce léků pro domácí zvířata překonal očekávání za první čtvrtletí, ačkoli společnost snížila svůj výhled pro letošní rok. Povzbudivé je, že dobrý výsledek pochází z oblasti společenských zvířat, což je zvrat oproti loňským výsledkům. Na akcie Zoetis ponechává drtivá většina analytiků rating outperform/buy. Největší růst zaznamenala společnost Zoetis v oblasti společenských zvířat, kde tržby vzrostly o 18 % na 1,45 miliardy USD. To snadno překonalo prognózu analytiků, kteří očekávali 1,37 miliardy dolarů. Tržby z prodeje hospodářských zvířat naopak poklesly o 5 % na 720 milionů USD, což bylo pod odhadovanými 780 miliony USD. Růst produktů Solensia a Librela by mohl být pro společnost Zoetis klíčový. Minulý měsíc se akcie společnosti Zoetis ocitly na dně poté, co zpráva deníku Wall Street Journal naznačila, že injekce proti artritidě společnosti způsobily onemocnění psů a koček.

Společnost Apple ve čtvrtek oznámila výsledky za druhé čtvrtletí, které ukázaly, že tržby v tomto čtvrtletí klesly méně, než se předpokládalo, zatímco zisky překonaly odhady, což vedlo k nárůstu akcií v prodlouženém obchodování až o 7 %. Tržby společnosti Apple v Číně meziročně klesly o 8 % na 16,37 miliardy USD, což však bylo lepší než očekávání analytiků, kteří počítali s 15,87 miliardy USD. Veledůležité tržby společnosti z prodeje iPhonů dosáhly 45,96 miliardy USD, což je méně než 51,33 miliardy USD ve druhém čtvrtletí loňského roku. Celkově Apple vykázal zisk na akcii ve výši 1,53 USD při tržbách 90,8 miliardy USD. Wall Street podle odhadů analytiků sestavených agenturou Bloomberg očekávala zisk na akcii ve výši 1,50 USD při tržbách 90,3 miliardy USD. Společnost rovněž oznámila, že schvaluje dodatečný odkup akcií v hodnotě 110 miliard USD a zvýšila dividendu na 0,25 USD na akcii. Apple se potýká s dvojkombinací Huawei a zpomalující ekonomiky v Číně, která snižuje jeho tržby.


Investiční upozornění

Analýzy slouží pouze pro informační účely a jsou poskytovány v rámci informační podpory klientům Společnosti, nejde o investiční poradenství či poradenskou službu, neboť tyto činnosti Společnost nenabízí a neprovádí. Analýzy slouží pouze pro informační účely a nepředstavují žádnou nabídku či výzvu uzavřít smlouvu týkající se investičního nástroje nebo investiční služby. Analýzy v žádném případě nepředstavují formu jakéhokoliv individualizovaného doporučení zákazníkovi, neberou v úvahu situaci a osobní poměry jednotlivých zákazníků, jejich finanční situaci, znalosti, zkušenosti, cíle nebo potřeby a jejich záměrem není doporučit konkrétní investiční nástroje nebo strategie konkrétním zákazníkům. Investiční nástroje zmíněné v analýzách nemusí být vhodné pro každého investora. Analýzy, včetně informací a názorů v nich obsažených, nelze mechanicky použít k nákupu, prodeji či jiné dispozici s investičními nástroji.

Investiční příležitosti

Jestli jste již načerpali dost informací, přišel čas zamyslet se, jak je využít. Pokud máte chuť zapojit se do světa investic, stačí si vybrat svou příležitost.

top