investice.cz /magazín
Vaše investiční příležitosti

Ranní zpravodaj: Americké akcie se ve čtvrtek vyvíjely smíšeně

14.06.2024
S&P500akcieburzadow jonesnasdaqusa

Tesla musí Cybertruck uzpůsobit pro vstup na evropský trh

14.06.2024
EVautoevropatesla

Čínská odveta za cla by dopadla na Mercedes, BMW, VW, Porsche a Ferrari

14.06.2024
autoevropačína

Ranní zpravodaj: Fed udržel sazby na stabilní úrovni v rozmezí 5,25-5,50 %

13.06.2024
akcieekonomikateslausa

Muskův start-up xAI získal od investorů dalších šest miliard dolarů

27.05.2024

Peníze hodlá využít k uvádění svých prvních produktů na trh...

Start-up xAI, který se zaměřuje na umělou inteligenci (AI) a který loni založil miliardář Elon Musk, získal od investorů dalších šest miliard dolarů (zhruba 136 miliard Kč). Podnik o tom informoval na svých internetových stránkách. Peníze hodlá využít k uvádění svých prvních produktů na trh, k rozvoji infrastruktury a k urychlení vývoje nových technologií.

"V příštích týdnech toho budeme mít k oznámení více," napsal v reakci na zprávu o získání nového kapitálu Musk.

Zpráva neupřesňuje, na jakou částku nejnovější zvýšení kapitálu celou společnost xAI ohodnocuje. Podle dřívějších zpráv médií by to mělo být zhruba 18 až 24 miliard dolarů (409 až 545 miliard Kč), uvedla agentura Reuters.

Musk je mimo jiné šéfem podniku na výrobu elektromobilů Tesla a majitelem internetové společnosti X. Společnost xAI loni v prosinci představila chatbota Grok, kterého trénuje na textech zveřejňovaných na sociální síti X.

Společnost xAI se snaží konkurovat firmě OpenAI, která vyvinula populární chatovací systém ChatGPT. Musk se v roce 2015 podílel na založení firmy OpenAI, v roce 2018 však odstoupil z její správní rady.

Letos Musk firmu OpenAI a jejího generálního ředitele Sama Altmana zažaloval. Tvrdí, že opustili původní misi firmy, kterou bylo vyvíjet umělou inteligenci ve prospěch lidstva, ne pro zisk.


Zdroj: ČTK

Investiční příležitosti

Jestli jste již načerpali dost informací, přišel čas zamyslet se, jak je využít. Pokud máte chuť zapojit se do světa investic, stačí si vybrat svou příležitost.

top