investice.cz /magazín
Vaše investiční příležitosti

Ranní zpravodaj: Americké akcie se ve čtvrtek vyvíjely smíšeně

14.06.2024
S&P500akcieburzadow jonesnasdaqusa

Tesla musí Cybertruck uzpůsobit pro vstup na evropský trh

14.06.2024
EVautoevropatesla

Čínská odveta za cla by dopadla na Mercedes, BMW, VW, Porsche a Ferrari

14.06.2024
autoevropačína

Ranní zpravodaj: Fed udržel sazby na stabilní úrovni v rozmezí 5,25-5,50 %

13.06.2024
akcieekonomikateslausa

Lékárny Pilulka loni zvýšily svou ztrátu

29.05.2024

Meziročně zhruba o 12 procent klesly i tržby na 2,1 miliardy korun...

Česká skupina lékáren Pilulka loni zvýšila svou čistou ztrátu na 175,9 milionu korun. Meziročně se tak ztráta skupiny prohloubila o více než 110 milionů korun. Meziročně zhruba o 12 procent klesly i tržby na 2,1 miliardy korun. Za poklesem stojí především náklady na neúspěšné zahraniční expanze a na transformační opatření skupiny. Vyplývá to z výroční zprávy společnosti.

Rok 2023 byl podle spolumajitele a člena představenstva Pilulky Martina Kasy ve znamení restrukturalizace a adaptace skupiny na nové tržní podmínky. V rámci změn se chce firma zaměřit na své dosud ziskové aktivity. Jde především o provoz on-line lékáren v České republice a na Slovensku a provoz vlastních a partnerských kamenných lékáren v Česku.

Loni v létě se společnost naopak rozhodla ukončit své podnikání v Rumunsku, ke konci roku pak skončila také v Rakousku a Maďarsku. Podle Kasy by na další působení v těchto zemích vyžadovalo mnohamilionové investice, které by ale v současné době nebyly pro podnik udržitelné. "Tímto krokem chceme upevnit naši pozici a zaměřit se na trhy, kde vidíme největší potenciál pro růst a stabilitu společnosti v nadcházejících letech," podotkl Kasa.

Změny se týkaly také zaměstnanců napříč celou skupinou. Jejich počet loni klesl o více než 120 na 260 zaměstnanců. Největší část pracovníků skončila v centrále firmy.

Pilulka je největší on-line lékárna v České republice a na Slovensku. Společnost založili bratři Kasové se záměrem významně se podílet na digitalizaci a modernizaci evropského lékárenství. Loni v červnu Pilulka ukončila úpis nových akcií na trhu Start pražské burzy, při kterém získala kapitál v celkové hodnotě 67,4 milionu korun.


Zdroj: ČTK

Investiční příležitosti

Jestli jste již načerpali dost informací, přišel čas zamyslet se, jak je využít. Pokud máte chuť zapojit se do světa investic, stačí si vybrat svou příležitost.

top