investice.cz /magazín
Vaše investiční příležitosti
Víc než na termíňáku

Tesla uvedla elektrický pick-up Cybertruck

01.12.2023
EVautotechnologietesla

ECB klade na Société Générale kvůli riziku přísnější požadavky

01.12.2023
bankaevroparegulace

Ranní zpravodaj: Americké akcie byly ve středu smíšené

30.11.2023
S&P500akcieburzadow jonesnasdaq

Vista Outdoor odmítl nabídku na spojení s českou Colt CZ

30.11.2023
CZGakviziceinvestice

Kupní síla zlata

25.11.2022

Zlato je v historii lidstva zakotveno, i přes krátkodobé fluktuace, jako stabilní udržitel hodnoty. V následujícím článku se dozvíte, zda v průběhu času zlato opravdu drží konstantní kupní sílu pro vaše úspory. 

Role zlata v monetárním systému

Zlato je oficiálně považováno za centrum v monetárním systému, kdy dokonce několik systémů přímo vycházelo z různých forem zlatého standardu. Od opuštění zlatého standardu tento cenný kov v krátkodobém horizontu ztratil ze své cenové stability. V porovnání s fiat měnami však zlato v dlouhodobém horizontu stále plní svou roli a centrální banky fyzické zlato často drží ve svých devizových rezervách.


Jaký je vývoj kupní síly zlata?


Hlavním důvodem, proč si lidstvo vybralo zlato jako uchovatele hodnoty, je jeho omezené množství. U fyzického zlata vlastník zároveň nenese žádné riziko protistrany díky jeho hmotné povaze.

Pokud byste se zaměřili na červenou linku na grafu níže, i přes krátkodobé fluktuace se kupní síla zlata drží velmi blízko hranici 100 bodů na logaritmické ose y.


Graf kupní síly zlata


Investujte do zlata právě nyní!

Nechte nám na sebe pár údajů, ozveme se!

Formulář odeslán!

Děkujeme za vyplnění kontaktního formuláře!

Investiční příležitosti

Jestli jste již načerpali dost informací, přišel čas zamyslet se, jak je využít. Pokud máte chuť zapojit se do světa investic, stačí si vybrat svou příležitost.

top