investice.cz /magazín
Vaše investiční příležitosti

Honeywell koupí za 1,9 miliardy USD technologickou firmu CAES Systems

20.06.2024
akviziceinvesticetechnologieusa

Výrobce čipů Nvidia se stal nejhodnotnější firmou na světě

19.06.2024
AIakcieburzanvidia

Amazon investuje v Německu dalších deset miliard eur

19.06.2024
amazonevropainvesticeněmecko

Fisker požádal o soudní ochranu před věřiteli

18.06.2024
EVautousavýroba

Jak se světové značky zhostí marketingové mega příležitosti, prezentovat se na olympiádě v Riu?

01.08.2016

Olympijské hry by logicky měly mít obrovský přínos pro společnosti vyrábějící značkové sportovní oblečení a různé sportovní potřeby a platformy, ale ani tento potenciálně obrovský trh nemusí být pro slavné značky okamžitým zlatým dolem.

Navzdory všem negativním zprávám a obavám o to, jak se Rio ujme své role pořadatele a navzdory zprávám o viru Zika a finanční nestabilitě země, se každopádně desítky miliónů diváků chystají denně hry sledovat. Ačkoliv, nebo možná právě, že jsou olympijské hry 120 let staré, udržují v pozornosti stále nové generace a hry jsou nadále fenoménem, jehož dopad přesahuje oblast sportu.

Historicky snad každé hry, před jejich začátkem, provázely problémy, ty ale jakoby zmizely mávnutím proutku, jakmile jsou hry zahájeny.

Agentura Moody´s předpovídá, že nadcházející hry dají Riu trvalé zlepšení infrastruktury a dočasné zvýšení daňových příjmů, ale také předpovídá, že po skončení her se dále bude prohlubovat v zemi recese.

100 dní před zahájením, vždy největší společnosti odstartují svoji marketingovou kampaň, samozřejmě, že snadnější pozici mají společnosti, které jsou zároveň sponzory. Letos se do olympijského prostředí dostávají i další obchodní značky, a to hlavně z důvodu, že do her budou zařazeny dva nové sporty: rugby a golf.

Olympijské hry by logicky měly mít obrovský přínos pro společnosti vyrábějící značkové sportovní oblečení a různé sportovní potřeby a platformy, ale ani tento potenciálně obrovský trh nemusí být pro slavné značky okamžitým zlatým dolem. Často je to naopak. Akcie velikých sportovních značek, právě v souvislosti s nejsledovanějšími sportovními událostmi, spíše stagnují, či dokonce klesají, není to kvůli tomu, že by se společnosti nedařilo, hlavním důvodem dočasných poklesů jsou veliké investice do reklam a jejich následný negativní projev v hospodářských výsledcích a časté uspěchané reakce investorů.

Zdroj: prweek.com

Autor citovaného článkau: Shawn McBride is EVP of sports at Ketchum Sports & Entertainment.

Investiční příležitosti

Jestli jste již načerpali dost informací, přišel čas zamyslet se, jak je využít. Pokud máte chuť zapojit se do světa investic, stačí si vybrat svou příležitost.

top