investice.cz /magazín
Vaše investiční příležitosti

Ranní zpravodaj: S&P 500 a Dow Jones Industrial Average klesly o zhruba 0,2 %

24.07.2024
S&P500akcieburzadow jonesnasdaqusa

Deutsche Bank vykázala první čtvrtletní ztrátu za čtyři roky

24.07.2024
bankaněmeckotržby

ČEZ dnes zahájil jednání o smlouvě na stavbu dvou reaktorů v Dukovanech

24.07.2024
energetikaČEZ

Ranní zpravodaj: Americké technologické akcie v pondělí prudce vzrostly

23.07.2024
S&P500akcieburzadow jonesnasdaqusa

Home Credit je v prvním čtvrtletí v zisku 395 milionů korun, skupinu táhnou vzhůru zejména asijské trhy.

10.06.2016

Skupina Home Credit v prvním čtvrtletí zvýšila objem peněz poskytnutých klientům meziročně o 88 procent na 57 miliard korun. Největším tahounem byly asijské trhy.

V Číně vzrostl objem poskytnutých úvěrů více než trojnásobně a Home Credit je tak v prvním čtvrtletí v zisku 395 milionů korun. Home Credit, založený v roce 1997 v Česku, je jedním z předních poskytovatelů spotřebitelského financování ve střední a východní Evropě, Společenství nezávislých států a Asii. Působí v Česku, na Slovensku, v Rusku, Bělorusku, Kazachstánu, Číně, Indii, Indonésii, Vietnamu, USA a rozvíjí aktivity na Filipínách.

Majoritním vlastníkem (88,6%) je PPF, jedna z největších investičních skupin ve střední a východní Evropě. Hlavním majitelem PPF je Petr Kellner. Minoritním akcionářem Home Creditu (11,4%) je investiční holdingová společnost EMMA OMEGA vlastněná Jiřím Šmejcem.

Skupina Home Credit v prvním čtvrtletí vytvořila zisk 14,6 milionu EUR (395 milionů korun), o rok dříve vykázala ztrátu 57 milionů EUR (1,54 miliardy korun).

Podíl problémových půjček na celkovém portfoliu klesl proti konci roku o procentní bod na devět procent. Podíl na tom má mimo jiné zlepšení portfolia v Rusku, kde podíl nesplácených úvěrů klesl na 11,5% ze 13,3% na konci loňského roku.

"V Rusku jsme udrželi pozice lídra ve financování nákupů a jsme připraveni k nastartování růstu, jakmile to prostředí dovolí," komentoval výsledky generální ředitel skupiny Jiří Šmejc.

Zdroj: Ihned.cz, Hospodářské noviny, zprávy.15.cz

Investiční příležitosti

Jestli jste již načerpali dost informací, přišel čas zamyslet se, jak je využít. Pokud máte chuť zapojit se do světa investic, stačí si vybrat svou příležitost.

top