investice.cz /magazín
Vaše investiční příležitosti
Víc než na termíňáku

Tesla uvedla elektrický pick-up Cybertruck

01.12.2023
EVautotechnologietesla

ECB klade na Société Générale kvůli riziku přísnější požadavky

01.12.2023
bankaevroparegulace

Ranní zpravodaj: Americké akcie byly ve středu smíšené

30.11.2023
S&P500akcieburzadow jonesnasdaq

Vista Outdoor odmítl nabídku na spojení s českou Colt CZ

30.11.2023
CZGakviziceinvestice

Home Credit je v prvním čtvrtletí v zisku 395 milionů korun, skupinu táhnou vzhůru zejména asijské trhy.

10.06.2016

Skupina Home Credit v prvním čtvrtletí zvýšila objem peněz poskytnutých klientům meziročně o 88 procent na 57 miliard korun. Největším tahounem byly asijské trhy.

V Číně vzrostl objem poskytnutých úvěrů více než trojnásobně a Home Credit je tak v prvním čtvrtletí v zisku 395 milionů korun. Home Credit, založený v roce 1997 v Česku, je jedním z předních poskytovatelů spotřebitelského financování ve střední a východní Evropě, Společenství nezávislých států a Asii. Působí v Česku, na Slovensku, v Rusku, Bělorusku, Kazachstánu, Číně, Indii, Indonésii, Vietnamu, USA a rozvíjí aktivity na Filipínách.

Majoritním vlastníkem (88,6%) je PPF, jedna z největších investičních skupin ve střední a východní Evropě. Hlavním majitelem PPF je Petr Kellner. Minoritním akcionářem Home Creditu (11,4%) je investiční holdingová společnost EMMA OMEGA vlastněná Jiřím Šmejcem.

Skupina Home Credit v prvním čtvrtletí vytvořila zisk 14,6 milionu EUR (395 milionů korun), o rok dříve vykázala ztrátu 57 milionů EUR (1,54 miliardy korun).

Podíl problémových půjček na celkovém portfoliu klesl proti konci roku o procentní bod na devět procent. Podíl na tom má mimo jiné zlepšení portfolia v Rusku, kde podíl nesplácených úvěrů klesl na 11,5% ze 13,3% na konci loňského roku.

"V Rusku jsme udrželi pozice lídra ve financování nákupů a jsme připraveni k nastartování růstu, jakmile to prostředí dovolí," komentoval výsledky generální ředitel skupiny Jiří Šmejc.

Zdroj: Ihned.cz, Hospodářské noviny, zprávy.15.cz

Investiční příležitosti

Jestli jste již načerpali dost informací, přišel čas zamyslet se, jak je využít. Pokud máte chuť zapojit se do světa investic, stačí si vybrat svou příležitost.

top