investice.cz /magazín
Vaše investiční příležitosti

Lékárny Pilulka loni zvýšily svou ztrátu

29.05.2024
akcieprodejtržbyčesko

Poptávka po iPhonech v Číně oživuje

28.05.2024
appleprodejčína

Japonské automobilky vyvinou nové motory upravené pro elektromobily

28.05.2024
EVautojaponskovýroba

Ranní zpravodaj: Očekávání ohledně snížení úrokových sazeb

27.05.2024
akcieburzaekonomikainflaceusa

Bezejmenná budova, ve které denně dojde k triliónu obchodů.

26.06.2016

Budova s pracovním názvem NY4 je dílem korporace Equinix, zajišťující softwaerové a datové služby společnostem po celém světě.

 

Šest mil severozápadně od Wall Street, přes řeku Hudson, stojí ,,bezejmenná“ budova. Tato budova stojí v té zřejmě nejošklivější části New Jersey, plné osamělých návěsů, čekajících na jejich odvlečení, v okolí plném navátého odpadu, na opravdu nereprezantativním místě.

Budova s pracovním názvem NY4 je dílem korporace Equinix, zajišťující softwaerové a datové služby společnostem po celém světě. Majetek této společnosti se odhaduje na 22,2 biliónů dolarů a společnost obstarává datová úložiště zhruba 6300 společnostem. Budovy realizované společností Equinix nemají jména, ani adresy a jsou označeny pouze písmeny, která vyznačují místo, ve kterém se budova nachází a číslice označující pořadí budovy.

Umístění budovy má zřejmě svůj důvod, NY4 má totiž jeden z nejvíce propracovaných zabezpečovacích systémů a proniknout do ní je opravdu srovnatelné s ,,mission impossible“. Dostat se od parkoviště, k některému ze serverů, by znamenalo projít přes dvoje automatické ocelové dveře, zadat otisk dlaně a určitý pin. Stěny jsou posázeny videomonitory a nechybí samozřejmě ani termální čidla. Budova má čtyři patra a její strop je téměř neviditelný, a to jak kvůli výšce, tak i kvůli množství kabelů, které strop pokrývají.

V případě výpadku proudu drží veškeré servery v budově v chodu 5600 záložních baterií. Chlazení zajišťuje 150.000 galonů vody.

NY4 je centrem minimálně 49 společností, jako například ICAP, Nasdaq, NYSE a Bloomberg LP, mateřská společnost Bloomberg News, IEX Group a dalších. Většina z firem se snaží z bezpečnostních důvodů o utajení své spolupráce s Equinix a jejich úložiště dat jsou v budovách Equinix tajně.

Equinix má i nefinanční klienty, jako jsou Amazon.com, AT&T, China Mobile, Comcast, Facebook, Hulu, LinkedIn, Microsoft, Netflix, Pandora a Verizon.

Prostory centra vypadají velice cool a futuristicky, tento dojem ještě umocňují všude přítomná červená a ledově modrá světla. Pod střechou NY4 je hustá síť datových center, díky nímž máte nyní možnost obchodovat akcie i přes Váš smartphone, což je věc, pár let na zpět, naprosto nepředstavitelná.


 

Zdroj: BloombergMarkets

Autor citovaného článku: Mathew Leising a Annie Massa, Bloomberg

Zdroj obrázku: Bloomberg.com

Investiční příležitosti

Jestli jste již načerpali dost informací, přišel čas zamyslet se, jak je využít. Pokud máte chuť zapojit se do světa investic, stačí si vybrat svou příležitost.

top