investice.cz /magazín

Vaše investiční příležitosti

Společnost Twitter poskytne firmám více kontroly nad reklamami

10.12.2022
marketingstrategietechnologietwitter

ČEZ nakoupí za 2,5 miliardy korun plynové kogenerační jednotky

09.12.2022
energetikaplynČEZ

Americký úřad chce zablokovat převzetí Activision Blizzard Microsoftem

09.12.2022
akvizicemicrosoftusa

Volkswagen investuje do kmenové továrny 460 milionů eur

08.12.2022
EVVWautoněmecko

Americký výrobce elektromobilů Lucid hodlá letos zahájit prodej v Evropě

07.01.2022

Informovala o tom dnes na svém twitterovém účtu firma, která se snaží soupeřit s výrobcem...

Americký výrobce elektromobilů Lucid Motors hodlá v letošním roce zahájit prodej svých vozů v Evropě. Informovala o tom dnes na svém twitterovém účtu firma, která se snaží soupeřit s výrobcem elektromobilů Tesla.

Společnost Lucid v září spustila komerční výrobu svého prvního modelu Air a koncem října zahájila jeho dodávky zákazníkům, píše server CNBC. "Expanze na evropské trhy začne v letošním roce. Čekejte na informace ohledně dodávek v konkrétních zemích," uvedla firma v dnešním tweetu.


Automobilka Lucid již loni v lednu začala v některých evropských zemích přijímat internetové objednávky na model Air. Neupřesnila však, kdy objednané vozy zákazníkům dodá.


Společnost Lucid vznikla v roce 2007 a v jejím čele stojí bývalý vedoucí pracovník Tesly Peter Rawlinson. Loni v červenci automobilka vstoupila na burzu, a to prostřednictvím spojení s jednou z firem specializovaných na akvizice, takzvaných SPAC. Automobilka tehdy sdělila investorům, že hodlá v roce 2022 vyrobit 20.000 vozů Air.


Červencová transakce Lucid ohodnotila na zhruba 24 miliard dolarů (520 miliard Kč). V současnosti se tržní hodnota podniku pohybuje kolem 65 miliard dolarů (1,4 bilionu Kč), píše CNBC.


Zdroj: ČTK

„Společnost Lucid sídlí ve městě Newark v Kalifornii. V roce 2018 v ní získal významný podíl saúdskoarabský státní investiční fond.“

Štěpán Křeček, hlavní ekonom BHS

Investiční příležitosti

Jestli jste již načerpali dost informací, přišel čas zamyslet se, jak je využít. Pokud máte chuť zapojit se do světa investic, stačí si vybrat svou příležitost.

top