investice.cz /magazín
Vaše investiční příležitosti

Ranní zpravodaj: Akcie opět končí obchodní týden v zelených číslech

20.05.2024
S&P500akcieburzadow jonesnasdaqusa

Již rok klesají ceny zemědělských výrobců

20.05.2024
cenaprůmyslvýrobačesko

Optimální investiční portfolio do příštích let

20.05.2024
akciedluhopisyinflaceinvesticetechnologie

Ranní zpravodaj: Dow Jones se poprvé v historii dotkl hranice 40 000 bodů

17.05.2024
S&P500akcieburzadow jonesnasdaqusa

Americké akcie na rozcestí

25.05.2016

Mnohé hovoří pro pokles, ale čím jasnější se další směr zdá být, tím spíše lze očekávat, že nás trh překvapí. Investoři by mohli zareagovat už s půlročním předstihem na pozitivní očekávání výsledků v letošním třetím čtvrtletí.

Při pohledu na graf amerického akciového indexu S&P 500 se nabízí otázka, zda akciové trhy za mořem mohou ještě posilovat. Index se sice nachází ve srovnání se začátkem roku na nule, ale od minimálních hodnot v tomto roce vzrostl o 14 procent. Z pohledu posledních dvaceti let je dokonce na horních hodnotách obchodního pásma.

Klouzavé průměry se chovají stejným způsobem jako před pádem v letech 2001 a 2008. Techničtí obchodníci na ročním grafu identifikují formaci obracející trend. A znepokojivý jeindex volatility, který připomíná klid před bouří.

Grafy jsou tedy negativní, ale jak vypadají fundamentální ukazatele? Svou roli jistě sehrají americké úrokové sazby, které při zvýšení mohou část kapitálu z akciových trhů odlákat. Do 23. června můžeme čekat i zvyšující se nervozitu před britským referendem o setrvání v Evropské unii.

Náladu amerických investorů příliš nepodpořily ani vesměs horší meziroční výsledky firem za první čtvrtletí letošního roku a výhledy pro následující kvartál.

Mnohé hovoří pro pokles, ale čím jasnější se další směr zdá být, tím spíše lze očekávat, že nás trh překvapí. Investoři by mohli zareagovat už s půlročním předstihem na pozitivní očekávání výsledků v letošním třetím čtvrtletí.

Investice se zajímavým úrokem

Investiční příležitosti

Jestli jste již načerpali dost informací, přišel čas zamyslet se, jak je využít. Pokud máte chuť zapojit se do světa investic, stačí si vybrat svou příležitost.

top