investice.cz

Vaše investiční příležitosti

Británie pokutovala Facebook v souvislosti s převzetím služby Giphy

20.10.2021
britániefacebooksoud

Zákazníci Moseru si mohou navrhnout online vlastní křišťálový výrobek

20.10.2021
ecommercepodnikáníčesko

Čína tlačí na McDonald's, aby před olympiádou přijímal digitální měnu

20.10.2021
bankamcdonaldsčína

Streamovací služba Spotify najme stovky lidí, aby povzbudila prodej reklamy

19.10.2021
evropaspotify

Japonské akcie letos navzdory pandemii posílily o 16 procent

30.12.2020

Japonské akcie v letošním roce navzdory pandemii covidu-19 výrazně posílily...

Japonské akcie v letošním roce navzdory pandemii covidu-19 výrazně posílily, hlavní index tokijské burzy Nikkei 225 si připsal 16 procent. Během dnešního obchodování sice o 0,45 procenta klesl a uzavřel na 27.444,17 bodu, to nicméně představuje jeho nejvyšší úroveň na konci roku zhruba za 30 let. Ve čtvrtek a v pátek bude tokijská burza kvůli novoročním oslavám uzavřena.

Index Nikkei 225 zahájil letošní rok nad úrovní 23.000 bodů, v březnu se ale v důsledku obav z hospodářských dopadů šíření koronaviru propadl pod 17.000 bodů. Pak se postupně zotavoval díky rozsáhlému uvolňování měnové politiky a rozpočtovým stimulačním opatřením po celém světě, poznamenala agentura Kjódó.


V posledních měsících navíc akciový trh těží z poklesu nejistoty kolem politické situace ve Spojených státech a z nadějí, že očkování proti covidu-19 přinese normalizaci podnikatelských aktivit. Nikkei si tak během samotného čtvrtého čtvrtletí připsal přes 18 procent.


"Pokud se vakcína stane široce dostupnou a zvýší poptávku v maloobchodu a službách, které pandemie tvrdě zasáhla, mohlo by to v roce 2021 vést k dalšímu růstu cen akcií," uvedl analytik Maki Sawada z makléřské společnosti Nomura Securities. "Nikkei by mohl dosáhnout hranice 30.000 bodů, pokud se ekonomika a firmy zotaví tak, jak předpokládá nejoptimističtější scénář," dodal.


Zdroj: ČTK"Ceny akcií neodráží současný stav věcí, ale vyhlíží budoucí vývoj. Po vzniku celé řady vakcín proti koronaviru mnozí investoři uvěřili, že je jen otázkou času, kdy se s pandemií vypořádáme. Chtějí proto mít nakoupené akcie, které v éře obnovy ekonomiky po koronaviru zřejmě budou dál narůstat na ceně."

Štěpán Křeček, hlavní ekonom BHS

Investiční příležitosti

I zde napíšeme několik vět, které navážou na předchozí text. Tentokrát vedeme možnost využít informace získané sledováním obsahu v praxi a vyzveme lidi, aby využili jeden z investičních produktů a sami se do světa investic zapojili.

top