Investice do zlata v roce 2020

01.01.2020

Jak velký rozdíl může udělat jeden rok? To můžeme sledovat u vývoje ceny zlata. Od ledna 2019 vzrostla cena zlata za unci o 15 % a hned ze startu nové dekády poprvé za 7 let prolomila cenu 1 600 dolarů za troyskou unci (31,1 gramů), což mimo jiné vyvolalo oběh akcií těžby zlata, jež byly zároveň podpořeny transformačními fúzemi podniků zabývající se těžbou a zpracováním zlata. 

Přečtěte si také: Cena zlata vystoupala na devítileté maximum   Faktory ovlivňující cenu zlata


Vývoj zlata v roce 2019

Na konci roku 2019 se růst zlata mírně snížil, začátek nového roku však ukázal jinou tvář. Nejvíce nadšení investoři říkají, že vyhlídky investic do zlatých slitků, mincí a cihel již dlouho nebyly tak pozitivní. Řada investorů se shoduje, že stejné faktory, které pomohly zlatu v roce 2019 dosáhnout tak dobrého výkonu (včetně obchodního napětí, možného snížení úrokových sazeb, nestálost trhu s akciemi a dluhopisy, geopolitické nejistoty jako například Brexit apod.), zůstávají do jisté míry stejné a připravují ornou půdu pro obchodování se zlatem.
Nárůst ceny zlata jsme registrovali již v minulém roce, kdy se zvýšila o 18 procent (cena zlata se v září 2019 vyšplhala na rekordní částku 36 500 korun). Kromě výše zmíněných důvodů cenu zlata také ovlivnila oslabená americká měna, a to obzvlášť v červnu 2019, kdy kurz dolaru reagoval na hrozbu snižování úrokových sazeb americkou centrální bankou. K tomu Fed (Federální měnový systém) koncem července opravdu přistoupil a snížil sazbu o čtvrt procentního bodu.


Aktuální vlivy působící na cenu zlata

Cena zlata je v tuto chvíli značně ovlivněná rostoucím napětím na Blízkém východě. Napětí mezi Íránem a USA se vyšplhalo na samotnou špičku, což přímou úměrou tlačí cenu zlata vzhůru. Právě v dobách nejistoty zájem o zlato roste. Jako příklad můžeme uvést období finanční krize v letech 2008-2009, kdy se cena zlata zvýšila o 35 procent.


Budoucí prognózy

Dle řady ekonomů můžeme očekávat hvězdný rok pro investice do drahých kovů. Podpořit tento trend může i pokračující zpomalování světové ekonomiky, jež je podpořeno snižováním úrokových sazeb, obchodními válkami nebo i posunutým Brexitem.


Pozn: Nejedná se o poskytování investičních služeb, protože fyzické zlato není investičním nástrojem ve smyslu § 3 zákona o podnikání na kapitálovém trhu, a proto tato činnost obchodníka s cennými papíry nepodléhá dohledu ČNB. 

Formulář odeslán!

Děkujeme za vyplnění kontaktního formuláře!

Investujte do zlata právě nyní!

Nechte nám na sebe pár údajů, ozveme se!


Četl/a jsem Zásady ochrany osobních údajů a uděluji souhlas se zpracováním svých osobních údajů za podmínek v něm uvedených.

Mohlo by vás také zajímat

Zlatá horečka ztrácí na síle

24.09.2020

V srpnu letošního roku vystoupala cena zlata na svou historicky nejvyšší úroveň 2 075 dolarů...

Hodnota Tesly klesla o 50 miliard dolarů

23.09.2020

Po pádu akcií společnosti Nikola Corporation zažil sešup na burze i další výrobce...

Akcie Nikola Corporation se zřítily o třetinu

22.09.2020

Generální ředitel společnosti Nikola Trevor Milton oznámil, že rezignoval na svou...

BHS
Získejte náskok ve světě investic
Děkujeme za Váš zájem. Zajímavé novinky ze světa investic Vám dorazí na email.
Do té doby můžete informace získávat třeba sledováním našeho magazínu.

Četl/a jsem Zásady ochrany osobních údajů a uděluji souhlas se zpracováním svých osobních údajů za podmínek v něm uvedených.

Ozvěte se
+420 255 710 710 +420 255 710 710