investice.cz

Vaše investiční příležitosti

Generali Česká pojišťovna se propojí se slovenskou Generali

25.06.2021

Generali Česká pojišťovna se koncem letošního roku organizačně propojí se slovenskou pojišťovnou Generali. Propojení podléhá schválení příslušných dohledových orgánů. Generali Česká pojišťovna, která je největší tuzemskou pojišťovnou, o tom dnes informovala ČTK.

"Chceme využít expertizu, kapacity a ty nejlepší zkušenosti z obou firem k trvalému propojení týmů a k vytvoření nové struktury, která bude dávat smysl," uvedl generální ředitel Generali České pojišťovny a country manažer skupiny Generali pro ČR a Slovensko Roman Juráš.


Generali bude na Slovensku působit jako pobočka Generali České pojišťovny pod názvem Generali Pojišťovna, pobočka pojišťovny jiného členského státu. Propojení nebude mít vliv na smlouvy, služby a servis poskytovaný klientům i obchodním partnerům.


Generali Česká pojišťovna je součástí skupiny Generali. Ta je jedním z největších světových poskytovatelů pojištění a správy aktiv. Byla založena v roce 1831. Má 72.000 zaměstnanců a 65,9 milionu klientů v 50 zemích světa. Česka pojišťovna a pojišťovna Generali propojily své aktivity v roce 2019.


Slovenská Generali patří do první trojky pojišťoven na slovenském trhu. Je součástí italské skupiny Generali. Je univerzální pojišťovnou poskytující produkty životního i neživotního pojištění fyzickým i právnickým osobám. Na slovenském trhu působí 20 let.


Zdroj: ČTK
"Generali Česká pojišťovna spravuje 7,5 milionů klientských smluv."

Štěpán Křeček, hlavní ekonom BHS

Mohlo by vás také zajímat

Twitter zavede funkci spropitného celosvětově a také v bitcoinech

25.09.2021

Internetová sociální síť twitter se rozhodla rozšířit funkci, která uživatelům umožňuje jednoduše...

Facebook od roku 2016 investoval přes 13 mld. USD do bezpečnostních opatření

23.09.2021

Americká společnost Facebook dnes na blogu oznámila, že od roku 2016 investovala přes 13 miliard dolarů...

Evergrande slíbila, že uhradí úroky z domácích dluhopisů splatné ve čtvrtek

23.09.2021

Hlavní divize zadlužené čínské realitní společnosti Evergrande oznámila, že včas uhradí úroky z...

top