investice.cz

Vaše investiční příležitosti

Facebook a instagram umožní uživatelům skrýt ukazování počtu lajků

26.05.2021

Sociální sítě facebook a instagram umožní uživatelům skrýt ukazování počtu takzvaných lajků, kterými se hodnotí psané příspěvky a zveřejněné fotografie a videa. Záměrem je omezit tlak na úspěšnost a nabídnout ochranu psychického zdraví, uvedl dnes šéf Instagramu Adam Mosseri. Funkce zakrytí lajků bude ode dneška dostupná na instagramu, kde se sdílí fotky a videa, a o několik týdnů později se pro ni budou moci rozhodnout i uživatelé mateřského koncernu Facebook.

"(Chceme), aby se lidé mohli více zaměřili na udržování kontaktu s přáteli a na inspiraci místo na to, kolik dostávají lajků oni nebo jiní," citovala agentura DPA Mosseriho.


Nově dostanou uživatelé možnost dvou nových nastavení. Budou se moci rozhodnout vypnout náhled počtu lajků u cizích příspěvků. V případě vlastních příspěvků bude možné zvolit u každého zvlášť, zda se počet lajků zobrazí nebo ne. Samotná funkce lajků zůstane.


Instagram s omezením lajků experimentoval od roku 2019. V testovací fázi se ale potýkal s nespokojenými uživateli, kterým podle Mosseriho vadilo, že bez této funkce nemohou vyhodnocovat relevantnost svých příspěvků a sledovat trendy. Proto se firma nakonec rozhodla ponechat volbu na uživatelích samotných. Šéf Instagramu předpokládá, že budou zobrazování a skrývání lajků střídat stejně jako to prý dělal on sám.


Instagram začátkem března vyvolal nevoli mnohých uživatelů, když zobrazování lajků omylem odstranil i pro ty, kteří se testovací fáze neúčastnili. Mosseri se tehdy omluvil a společnost počty lajků rychle znovu doplnila.


Lajky mají na instagramu podobu srdíček a na facebooku palců nahoru. Uživatelé s jejich pomocí mohou měřit popularitu svých příspěvků. Pokud jich někdo má málo nebo žádné, může to vést k pocitům méněcennosti nebo sklíčenosti. Lajky slouží také jako vodítko pro profesionální správce sociálních médií a pro firmy.


Zdroj: ČTK
"Velké technologické společnosti byly nejsilnějšími globálními hráči už před koronavirovou krizí. Pandemie jejich dominanci ještě posílila, protože urychlila přechod z reálného do virtuálního světa."

Štěpán Křeček, hlavní ekonom BHS

Mohlo by vás také zajímat

Twitter zavede funkci spropitného celosvětově a také v bitcoinech

25.09.2021

Internetová sociální síť twitter se rozhodla rozšířit funkci, která uživatelům umožňuje jednoduše...

Facebook od roku 2016 investoval přes 13 mld. USD do bezpečnostních opatření

23.09.2021

Americká společnost Facebook dnes na blogu oznámila, že od roku 2016 investovala přes 13 miliard dolarů...

Evergrande slíbila, že uhradí úroky z domácích dluhopisů splatné ve čtvrtek

23.09.2021

Hlavní divize zadlužené čínské realitní společnosti Evergrande oznámila, že včas uhradí úroky z...

top